X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: Kongres wezwie 12 osób, w tym syna Trumpa, na przesłuchanie ws. Russiagate

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 21:53
Komisja sprawiedliwości Izby Reprezentantów USA wystosuje wezwanie pod rygorem odpowiedzialności karnej do 12 osób wymienionych w raporcie prokuratora specjalnego Roberta Muellera ws. Russiagate, w tym do Donalda Trumpa Juniora.
Donald Trump Junior
Donald Trump JuniorFoto: PAP/EPA FRANCIS R. MALASIG

Komisja przegłosowała w czwartek decyzję, na mocy której jej szef Jerry Nadler może wystosować wezwanie również do obecnych i byłych doradców oraz współpracowników prezydenta.

pap kongres usa 1200.jpg
Stany Zjednoczone. "Kongres chce pokazać Trumpowi kto tu rządzi"

Przesłuchani zostaną m. in. syn oraz zięć D. Trumpa

Wezwani zostaną między innymi były prokurator generalny Jeff Sessions, były szef kancelarii prezydenta John Kelly i doradca oraz zięć Trumpa Jared Kushner.

Komisja prowadzi szeroko zakrojone śledztwo w sprawie blokowania wymiaru sprawiedliwości przez prezydenta podczas dochodzenia w sprawie ingerencji Rosji w wybory i kontaktów ludzi z otoczenia Trumpa z przedstawicielami Kremla.

17 lipca Robert Mueller, który jako prokurator specjalny prowadził to dochodzenie, będzie zeznawać w Kongresie.

Nadler powiedział po czwartkowym głosowaniu komisji, że "nie spocznie ona, dopóki nie zdobędzie zeznań i dokumentów" osób objętych śledztwem.

imigranci_usa1200.jpg
Rząd USA rozpocznie akcję deportacji nielegalnych imigrantów

Komisja poruszy również kwestię rozdzielania rodzin nielegalnych imigrantów

Komisja będzie też domagać się udostępnienia jej dokumentów na temat decyzji Trumpa dotyczącej rozdzielania dzieci nielegalnych imigrantów i ich rodzin.

Mueller pod koniec marca przedłożył raport ze swego śledztwa prokuratorowi generalnemu Williamowi Barrowi. Zredagowaną i skróconą wersję dokumentu opublikowano 18 kwietnia.

Raport nie zarzuca prezydentowi popełnienia przestępstwa polegającego na utrudnianiu działań wymiaru sprawiedliwości, nie pada jednak jednoznaczne stwierdzenie, iż Trump tego nie robił.

Pod koniec maja, w dniu w którym odszedł z ministerstwa sprawiedliwości, Mueller po raz pierwszy skomentował swoje dochodzenie i oświadczył: "gdybyśmy byli pewni, że prezydent Donald Trump nie popełnił przestępstwa, to byśmy to powiedzieli".

Wyjaśnił, że oskarżenie Trumpa nie było możliwe w ramach wytycznych tego ministerstwa. - Prezydent nie może być oskarżony za przestępstwo federalne tak długo, jak długo sprawuje urząd. Byłoby to niekonstytucyjne - powtórzył.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stany Zjednoczone. "Kongres chce pokazać Trumpowi kto tu rządzi"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 06:42
- Kongres zgodziłby się na pieniądze przeznaczone na budowę muru, bo większość w Ameryce rozumie, że nie można pozwolić na otwarcie granic. Ale to jest ten moment, w którym nowy Kongres szczególnie chce pokazać Trumpowi, kto tu rządzi – powiedział w Polskim Radiu 24 amerykanista prof. Zbigniew Lewicki. Aktualne wydarzenia w USA w Polskim Radiu 24 komentował także Jarosław Guzy (PAP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: sąd oddalił pozew przeciwko Donaldowi Trumpowi w związku z jego hotelem w Waszyngtonie

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 00:49
Amerykański sąd apelacyjny oddalił pozew przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi w sprawie uzyskiwania przez niego korzyści materialnych z działalności jego hotelu w Waszyngtonie. Prezydent USA pochwalił decyzję sądu, a sam pozew uznał za odwet przeciwników politycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd USA rozpocznie akcję deportacji nielegalnych imigrantów

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 20:33
W najbliższych dniach rząd Stanów Zjednoczonych rozpocznie ogólnokrajową akcję deportacji nielegalnych imigrantów - informują amerykańskie media. Operacja miała zacząć się dwa tygodnie temu, ale została przesunięta przez prezydenta Donalda Trumpa z powodu negocjacji z demokratami na temat dofinansowania infrastruktury na południowej granicy. 
rozwiń zwiń