X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Papież pozdrowił uczestników pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 15:10
- Przesyłam serdeczne pozdrowienie dla polskich wiernych, którzy uczestniczą w dorocznej pielgrzymce Radia Maryja do sanktuarium w Częstochowie -  powiedział Franciszek, zwracając się do tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański. 
Audio
  • Papież Franciszek wezwał do modlitw za pogrążoną w kryzysie gospodarczym i politycznym Wenezuelę (IAR)
Papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański
Papież Franciszek podczas modlitwy Anioł PańskiFoto: PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

- Pozdrawiamy wszystkich pielgrzymujących Polaków - dodał papież, widząc na placu wiele polskich grup. 

Franciszek nawiązał także do pogarszającej się sytuacji w Wenezueli. - Kolejny raz pragnę wyrazić mą bliskość z umiłowanym narodem wenezuelskim, szczególnie doświadczonym przez trwający kryzys - podkreślił.

pielgrzymka 1200 pap.jpg
Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Prezydent dziękuje za poświęcenie dla ojczyzny

- Módlmy się do Pana, aby zainspirował i oświecił zainteresowane strony, aby jak najszybciej mogły dojść do porozumienia, które położy kres cierpieniom ludzi, dla dobra kraju i całego regionu - powiedział papież.

Słowa te wypowiedział tuż po tym, jak biskupi tego kraju napisali w specjalnym apelu, że w "obliczu nielegalnego i bankrutującego rządu Wenezuela żąda zmiany kierunku i powrotu do konstytucji". Hierarchowie wezwali, by od władzy odeszli ci, którzy sprawują ją w sposób bezprawny i by wybrano nowego prezydenta.

>>> [CZYTAJ TEŻ] Kolejki po żywność i leki. Tysiące Wenezuelczyków przekracza granicę z Kolumbią

"W przesiąkniętym desperacją i strachem narodzie rośnie zakłamanie, korupcja i brak odpowiedzialności. Dlatego też jednym z najważniejszych zadań Kościoła w Wenezueli jest wkład w budowanie społeczeństwa bardziej sprawiedliwego, ludzkiego, chrześcijańskiego i solidarnego. Zadaniem więc wszystkich jest odnowa moralna i duchowa" - stwierdził wenezuelski episkopat, cytowany przez portal Vatican news.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież Franciszek: sekularyzacja, w której dokonuje się kulturowe odrzucenie Bożego ojcostwa, uniemożliwia powszechne braterstwo

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 16:44
Papież Franciszek ostrzegł, że szerząca się sekularyzacja na świecie i odrzucenie Boga uniemożliwiają "autentyczne powszechne braterstwo, wyrażające się we wzajemnym szacunku dla życia każdego człowieka". To słowa z papieskiego orędzia na Światowy Dzień Misyjny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto Piotra i Pawła. Papież: dążenie do świętości to nie wspinaczka w rankingach

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 12:47
- Kiedy uważamy się za lepszych od innych, to jest początek końca - powiedział papież Franciszek w homilii podczas uroczystości świętych Piotra i Pawła, patronów Rzymu. - Dążenie do świętości to nie wspinaczka w rankingach - mówił. 
rozwiń zwiń