X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MSZ Włoch proponuje korytarze dla uchodźców i usprawnienie ich relokacji

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 17:02
Szef włoskiej dyplomacji Enzo Moavero Milanesi przedstawi Unii Europejskiej propozycje utworzenia korytarzy humanitarnych dla uchodźców oraz usprawnienie ich relokacji w krajach Wspólnoty, co zapowiedział w niedzielę na łamach dziennika "Corriere della Sera".
Syryjscy uchodźcy na Morzu Śródziemnym. Zdj. ilustracyjne
Syryjscy uchodźcy na Morzu Śródziemnym. Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock
  • Enzo Moavero Milanesi swoje propozycje przedstawi w poniedziałek
  • Zapowiedział m.in. korytarze humanitarne dla uchodźców
  • Szef MSZ Włoch chce także usprawnienia relokacji
  • Jego zdaniem, do systemu relokacji powinno przystąpić jak najwięcej państw

W wywiadzie szef MSZ Włoch podkreślił, że jego plan przewiduje podejście do fal migracyjnych poprzez "prawdziwą europejską politykę". - W sprawie migracji każdy kraj skłonny jest reagować w sposób suwerenistyczny - oświadczył.

Jak ocenił, należy przede wszystkim "zrobić więcej, zanim te osoby zaczną migrować", i zainwestować więcej pieniędzy w krajach pochodzenia migrantów, zaś środki na ten cel jego zdaniem muszą zostać uwzględnione w planie unijnego budżetu na lata 2021-2027.

migranci-free-shut-1200.jpg
Szef MSZ Niemiec chce koalicji państw gotowych przyjmować imigrantów

Podróż w godnych warunkach

- Słuszne jest, by migranci proszący z uzasadnionych powodów o azyl mogli zrobić to w miejscach możliwie najbliższych tych, które zmuszeni są opuścić - oświadczył włoski minister spraw zagranicznych.

Dodał, że gdy azyl zostanie przyznany, "uchodźca powinien podróżować do Europy poprzez korytarze humanitarne i nie musieć płacić przemytnikom". - Ten, kto ma prawo do azylu, musi móc podróżować w godnych warunkach, a nie być w rękach kryminalistów - powiedział.

- Unia musi zagwarantować normalny transport, loty czarterowe - zaznaczył minister i przywołał przykład Włoch, gdzie funkcjonują takie korytarze humanitarne dla uchodźców.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Niemcy: wracają unijne propozycje obowiązkowego rozdziału migrantów

Konieczna jest - zaznaczył - "poważna, zorganizowana walka z przemytem ludzi przy ściślejszej współpracy między siłami policji i europejskiego bezpieczeństwa".

Zdaniem szefa dyplomacji nie można dalej zakładać, że wszyscy migranci uratowani na Morzu Śródziemnym będą przewożeni do Włoch.

Propozycje przedstawi w poniedziałek

Migranci ci zgodnie z jego propozycją powinni być przyjmowani w "wolnych strefach", jakie należy utworzyć w różnych krajach UE. To byłyby - wyjaśnił - "kontrolowane ośrodki" pobytu migrantów tylko przez kilka dni, bo potem byliby oni rozsyłani do innych państw unijnych, gdzie sprawdzano by, czy mają prawo do azylu.

>>> [CZYTAJ TEŻ] Na Sycylii zamknięto największy w Europie ośrodek dla migrantów. Był opanowany przez nigeryjską mafię

Ocenił, że system relokacji funkcjonować będzie tylko wtedy, gdy przystąpi do niego wystarczająca liczba krajów członkowskich, "zwłaszcza tych największych".

Moavero Milanesi ogłosił, że plan ten przedstawi podczas obrad ministrów spraw zagranicznych w Brukseli w poniedziałek.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak