X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Biznes i Polonia. W Buffalo zakończył się Kongres 60 milionów

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 06:46
W Buffalo w amerykańskim stanie Nowy Jork zakończyła się kolejna edycja Kongresu 60 milionów - imprezy, której celem jest integracja Polonii i polskich środowisk biznesowych w kraju i zagranicą. Wśród uczestników konferencji był także minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz politycy ze stanu Nowy Jork.
Audio
  • Zakończył się Kongres 60 milionów w Buffalo. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Uczestnicy Kongresu 60 milionów w Buffalo (USA)
Uczestnicy Kongresu 60 milionów w Buffalo (USA)Foto: facebook.com/60mln

Buffalo to jedno z większych skupisk Polonii w USA. Mieszka tu 40 tysięcy Amerykanów polskiego pochodzenia. Drugie tyle żyje w sąsiedniej miejscowości Cheectowaga. W większości jest to tak zwana stara Polonia.

- Oni cały czas gdzieś z tyłu głowy mają, że Polska to kraj któremu trzeba pomagać. Bardzo się zdziwili, gdy przyjechały tu polskie firmy pytając czy mogą tutaj zainwestować - mówi organizator Kongresu 60 milionów Grzegorz Fryc dodając, że jednym z celów konferencji jest zmiana wizerunku Polski.

Flaga Polski 1200.jpg
Buffalo: kończy się globalny zjazd Polonii - Kongres 60 milionów w USA

Podczas kongresu dyskutowano o współpracy w dziedzinie medycyny, biznesie z udziałem kobiet i docieraniu do rozproszonej po świecie Polonii za pomocą mediów społecznościowych. Obecny na Kongresie 60 milionów minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział, że polski rząd popiera ideę Kongresu 60 milionów. - W strategii odpowiedzialnego rozwoju jako priorytet zdefiniowaliśmy próbę ściągnięcia polskich przedsiębiorców do Polski - mówił minister.

Nazwa Kongres 60 milionów odnosi się do łącznej liczby Polaków w kraju i zagranicą. Kolejna edycja imprezy odbędzie się w Rzeszowie a następna w Nowym Jorku.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak