X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Szef MSZ w ONZ: Polsce zależy na umocnieniu systemu opartego na prawie

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 18:00
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz przewodniczył debacie w ONZ na temat sytuacji dzieci w konfliktach zbrojnych. Zapowiedział, że kolejne posiedzenie będzie poświęcone przestrzeganiu prawa międzynarodowego, co jest głównym motywem polskiego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. 
Audio
  • Polska przewodniczyła Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Relacja Marka Wałkuskiego z Waszyngtonu (IAR)
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz
Minister spraw zagranicznych Jacek CzaputowiczFoto: Tymon Markowski / MSZ

Podczas debaty na temat sytuacji dzieci w konfliktach zbrojnych Jacek Czaputowicz mówił, że dzieci są pierwszymi ofiarami wojen i przemocy. Minister podkreślił, że ochrona dzieci jest dla Polski priorytetem i że nasz kraj pomaga najmłodszym ofiarom konfliktu na wschodniej Ukrainie oraz na Bliskim Wschodzie

Minister zwrócił uwagę, że w ubiegłym roku prawa dzieci były łamane w 20 krajach.

- Dzieci są pierwszymi ofiarami wojen i przemocy. Są okaleczane i porywane oraz atakowane w szkołach i szpitalach - mówił szef polskiej dyplomacji, zwracając uwagę na ogromną traumę, na jaką dzieci są narażone podczas wojen. 

- Polska pomaga najmłodszym ofiarom konfliktu na wschodniej Ukrainie, między innymi przez wsparcie psychologiczne. Oferujemy także schronienie, edukację i rehabilitację na Bliskim Wschodzie - podkreślił minister, apelując o przywrócenie najmłodszym dzieciństwa.

Raport sekretarza generalnego ONZ

Raport sekretarza generalnego ONZ mówi o wzroście do 24 tysięcy liczby przypadków rażącego łamania praw dzieci na świecie. Tylko w ubiegłym roku dochodziło do nich w 20 krajach.

Chodzi między innym o rekrutację dzieci do oddziałów zbrojnych, okaleczanie ich, ataki na szkoły i szpitale oraz utrudnianie dostępu do pomocy humanitarnej.

Polska została rotacyjnym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ w styczniu 2018 roku. W maju ubiegłego roku przewodniczyła Radzie.

Podczas obecnego przewodnictwa, poza bieżącymi wydarzeniami, Rada zajmie się zgłoszonymi przez nasz kraj tematami - takimi jak przestrzeganie prawa międzynarodowego i prześladowania na tle religijnym.

IAR/agkm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Raport ONZ. Krytykuje rodzinę, chwali m.in. związki jednopłciowe i poligamię

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 21:04
Miejscem prawdziwie niebezpiecznym dla kobiet i dziewcząt okazuje się rodzina - twierdzą autorki raportu Jednostki Narodów Zjednoczonych ds. Równości Płci i Upodmiotowienia Kobiet. Rodzinę wielokrotnie określa się w raporcie mianem "ambiwalentnej przestrzeni", zaś pozytywnie ocenia się poligamię i związki jednopłciowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ: Polska będzie kandydatem do Rady Praw Człowieka ONZ

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 13:58
- Polska będzie kandydować do Rady Praw Człowieka ONZ na lata 2020-2022 - poinformował szef MSZ Jacek Czaputowicz. Zapowiedział też powrót Polski do udziału w operacjach pokojowych ONZ.
rozwiń zwiń