X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Gigantyczne pożary na Syberii. W wielu miejscach nawet nie próbują ich gasić

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 14:46
Na rosyjskim Dalekim Wschodzie w ciągu doby spłonęło 15 tys. hektarów lasów - poinformował we wtorek regionalny departament ds. leśnictwa. Według władz w całym kraju są gaszone pożary na powierzchni ok. 140 tys. ha. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/Titof33

"Według stanu z 6 sierpnia powierzchnia strawiona przez ogień w ciągu doby wyniosła 15 276 hektarów" - napisano w komunikacie departamentu ds. leśnictwa Dalekowschodniego Okręgu Federalnego. W ciągu doby na terenie tego okręgu wybuchło 13 pożarów, zwiększając liczbę aktywnych ognisk do 223. 12 z nich udało się ugasić. 

Lotnictwo ministerstwa obrony poinformowało we wtorek o ugaszeniu wszystkich pożarów lasów w wyznaczonych rejonach Kraju Krasnojarskiego. 
Stan wyjątkowy w związku z pożarami obowiązuje na całym terytorium Jakucji, Kraju Krasnojarskim i w jednym regionie Buriacji. 

Według władz powierzchnia pożarów w trudnodostępnych miejscach, których gaszenie wstrzymano lub zaprzestano, wynosi ok. 2,3 mln ha. W strefie zadymienia znajduje się ok. 600 miejscowości. 

Przedstawiciel Prokuratury Generalnej Aleksandr Kuriennoj we wtorek poinformował, że prokuratorzy podczas kontroli wykryli przypadki zniekształcania danych dotyczących pożarów w obwodzie irkuckim, tj. ich powierzchni i procesu gaszenia - podał Interfax. 

Dodał też, że w większości regionów Federacji Rosyjskiej stan środków do gaszenia pożarów lasów nie odpowiadają normom. Według niego odpowiednie organy władzy również nie likwidowały pożarów w należyty sposób. 

Dzień wcześniej ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych jako główną przyczynę leśnych pożarów na Syberii podało nieostrożne obchodzenie się z ogniem. Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) wśród przyczyn wymieniła burze bez opadów deszczu, tzw. suche burze. 

fc

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Rosja Azja pożar
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak