X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Słowackie poparcie dla abpa Marka Jędraszewskiego. List przewodniczącego episkopatu

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 07:21
Episkopat Słowacji popiera arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji, arcybiskup Stanislav Zvolenský wyraził solidarność i poparcie w liście do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Poinformowała o tym Archidiecezja Krakowska
Arcybiskup Marek Jędraszewski
Arcybiskup Marek Jędraszewski Foto: Zrzut ekranu z serwisu youtube.com/Maskacjusz TV

Przewodniczący słowackiego episkopatu, arcybiskup Stanislav Zvolenský, napisał do arcybiskupa Stanisława Gądeckiego list w związku z falą krytyki skierowanej przeciwko metropolicie krakowskiemu, arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu.

Prymas Czech i kard. Grocholewski z poparciem dla abp. Jędraszewskiego
PAP Abp Marek Jędraszewski 1200.jpg
Prymas Czech i kard. Grocholewski z poparciem dla abp. Jędraszewskiego

Słowacki episkopat popiera arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

W liście do metropolity poznańskiego arcybiskup Stanislav Zvolenský przypomniał, że jeszcze przed trzydziestu laty kraje Europy Środkowej i Wschodniej znajdowały się w niewoli ideologii komunistycznej.

- Jesteśmy zatem wrażliwi na wszelkie próby uciszenia opinii na pewne tematy tylko dlatego, że są one uważane za politycznie niepoprawne z powodów ideologicznych - podkreślił arcybiskup bratysławski.

Przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji dodał, że dziś - bardziej niż kiedykolwiek wcześniej - "ważne jest, by rozmawiać o człowieku w perspektywie integralnej, a także rozwijać antropologię chrześcijańską".

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Miłosz Lodowski: ludzie spoza Kościoła mówią nam jak ma on wyglądać

Do abpa Marka Jędraszewskiego list ze słowami wsparcia skierował także inny słowacki hierarcha, arcybiskup metropolita trnawski Ján Orosch.

- Z całego serca dziękuję i kieruję do Waszej Ekscelencji serdeczne "Bóg zapłać" za odwagę Księdza Arcybiskupa - napisał duchowny. - Życzę Księdzu Arcybiskupowi wielu sił i darów Ducha Świętego, aby mógł nadal odważnie głosić Ewangelię Pana naszego Jezusa Chrystusa - dodał arcybiskup Ján Orosch.

Poparcie dla arcybiskupa Marka Jędraszewskiego płynie z wszystkich stron

Wcześniej arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, wobec krytyki jego słów o "tęczowej zarazie" w odniesieniu do ideologii promowanej przez środowiska LGBT, wsparł prymas Czech, kardynał Dominik Duka. Podczas 39. Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Krakowskiej solidarność z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim wyrazili kardynał Stanisław Dziwisz i arcybiskup metropolita częstochowski Wacław Depo.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Kard. Dziwisz: abp Jędraszewski przewodzi w walce o wartości moralne

Ordynariusz diecezji ełckiej, biskup Jerzy Mazur, mówiąc o intencjach modlitewnych do pielgrzymów na Jasnej Górze, wskazał na wsparcie dla metropolity krakowskiego. Na ręce arcybiskupa Marka Jędraszewskiego list ze słowami poparcia i solidarności przesłał także kardynał Zenon Grocholewski.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lekarz nie powiedział "pani" do brodatego mężczyzny i został zwolniony. Filip Memches: coś kompletnie kuriozalnego

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 08:40
- Problemem jest seksualizacja dzieci i młodzieży. Obecna jest agenda pojmowania płci nie tylko w sferach biologicznych, ale również kulturowych - powiedział w Polskim Radiu 24 Filip Memches.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Płocku przeszedł pierwszy Marsz Równości. Bez poważnych incydentów

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 18:00
Pod hasłem "Płock napędza równość!" w sobotę przeszedł pierwszy w tym mieście Marsz Równości, zorganizowany przez środowiska LGBT. Na trasie przemarszu odbyło się kilka zgromadzeń jego przeciwników. Policja podkreśla, że marsz i pozostałe zgromadzenia "przebiegały bardzo spokojnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

prof. Łukasz Młyńczyk: zawsze byliśmy narodem bardzo konserwatywnym

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 11:22
Gość "Komentarza poranka" w "Sygnałach dnia" mówił o sytuacji na polskiej scenie politycznej przed wyborami parlamentarnymi oraz środowiskach LGBT. 
rozwiń zwiń