X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Madagaskar: papież spotkał się z rodziną, która przeżyła epidemię odry

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 16:11
- Nie ma dwóch odrębnych kryzysów, jeden środowiskowy, a drugi społeczny, ale istnieje jeden złożony kryzys społeczno-ekologiczny - mówił papież Franciszek na Madagaskarze. Napiętnował rabunkową eksploatację środowiska, z której korzyści czerpią nieliczni. Dodał, że nędza zmusza mieszkańców do działań szkodzących przyrodzie, bo to nierzadko jedyny sposób na przetrwanie.
Papież w trakcie oficjalnej wizyty na Madagaskarze
Papież w trakcie oficjalnej wizyty na MadagaskarzeFoto: PAP/EPA/LUCA ZENNARO

W klasztorze w stolicy Madagaskaru, Antananarywie, Franciszek spotkał się z rodziną dotkniętą epidemię odry. Od jesieni zeszłego roku, kraj zmaga się z największą w swej historii epidemią tej choroby. Zanotowano dotąd ponad 115 tysięcy przypadków zachorowań. Do spotkania doszło na zakończenie wizyty Franciszka w klasztorze karmelitanek bosych.

Odra zabija przede wszystkim dzieci i młodzież. Jej rozwojowi, jak się zauważa, sprzyja to, że masowym zjawiskiem na wyspie jest niedożywienie najmłodszych oraz niski poziom szczepień. W ramach szerokiej kampanii planuje się tam zaszczepić 5 milionów dzieci.


CZYTAJ WIĘCEJ
papiez franciszek madagaskar pap 1200.jpg
Papieska pielgrzymka do Afryki. Franciszek zabierze głos ws. korupcji i wyzysku

Apel do władz o walkę z korupcją

Na Madagaskarze Papież zaapelował do władz o walkę z korupcją, spekulacją i niszczeniem środowiska, które wpędzają mieszkańców w nędzę. Franciszek spotkał się z władzami kraju i korpusem dyplomatycznym.

Trzy czwarte 25 milionów mieszkańców Madagaskaru żyje w skrajnym ubóstwie za mniej niż dwa dolary dziennie. Papież zauważył, że to wina endemicznej korupcji i spekulacji, która stale powiększa ogromne nierówności społeczne. Powiązał nędzę z wyniszczaniem środowiska cytując ze swojej encykliki.

jjj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afrykańska pielgrzymka Franciszka. Tematami będą środowisko i sprawy społeczne

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 07:43
Papież Franciszek wyruszył w tygodniową pielgrzymkę do Afryki. Odwiedzi Mozambik, Madagaskar i Mauritius. Według watykanistów, będzie mówił głównie o środowisku i sprawach społecznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media w Mozambiku: papież przywiózł nadzieję na pokój. W piątek główne spotkanie z mieszkańcami

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 21:22
Papieska pielgryzmka może przyczynić się do nasilenia procesu dialogu politycznego i trwałego pokoju w tym kraju - wskazują media w Mozambiku, w którym od środowego wieczora przebywa z wizytą papież Franciszek.
rozwiń zwiń