X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Węgry oczekują od nowej KE obrony Europy narodów i kultury chrześcijańskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 16:20
Rząd węgierski oczekuje nowej epoki w polityce migracyjnej Unii Europejskiej - oznajmiło we wtorek Centrum Informacyjne Rządu (CIR) po ogłoszeniu Laszlo Trocsanyiego kandydatem na komisarza ds. polityki sąsiedztwa i rozszerzenia.
Laszlo Trocsanyi i Ursula van der Leyen
Laszlo Trocsanyi i Ursula van der LeyenFoto: TWITTER.COM/LASLO TROCSANYI

W oświadczeniu CIR napisano, że rząd Węgier podchodzi do nowej Komisji Europejskiej z zaufaniem, ale też z określonymi oczekiwaniami - spodziewa się mianowicie, że powstanie Komisja, która wyłoni bardziej zrównoważone i bardziej trzeźwo patrzące kierownictwo oraz otworzy nową epokę w unijnej polityce migracyjnej. 

Czytaj więcej
komisja europejska free pixabay 1200.jpg
KE przedstawiła oficjalnie listę kandydatów na komisarzy z podziałem na stanowiska

Obrona Europy narodów

CIR zaznaczyło, że Węgrzy oczekują od kierownictwa w Brukseli powstrzymania imigracji oraz obrony Europy narodów i kultury chrześcijańskiej. Według Centrum takie wartości wyznaje także Trocsanyi.

- Dlatego spodziewamy się, że proimigracyjne siły w Parlamencie Europejskim ze wszystkich sił będą próbować nie dopuścić do jego wybrania - przytoczyła agencja MTI fragment oświadczenia.

CIR wyraziło przy tym przekonanie, że polityka sąsiedztwa i poszerzenie UE to jedna z najważniejszych tek w KE i stwarza ona szansę na wzmocnienie UE nowymi krajami członkowskimi. Oświadczenie zakończono konstatacją, że ważnym celem jest też stabilizacja krajów bałkańskich i powstrzymanie migracji.

Teka w KE

Wcześniej europarlamentarna frakcja rządzącej na Węgrzech koalicji konserwatywnego Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej (KDNP) z zadowoleniem przyjęła ogłoszenie Trocsanyiego kandydatem na komisarza ds. polityki sąsiedztwa i rozszerzenia. W wydanym oświadczeniu frakcja zwróciła uwagę, że teka ta jest od dziesięcioleci jedną z najważniejszych w Komisji Europejskiej.

W oświadczeniu Fideszu-KDNP podkreślono, że Węgry od samego początku przodują w popieraniu rozszerzenia Unii Europejskiej, były jednym z najważniejszych zwolenników przystąpienia Chorwacji do UE, a rząd węgierski traktuje unijną integrację Bałkanów Zachodnich jako jeden ze swoich priorytetów.

"Jesteśmy przekonani, że dzięki rozszerzeniu może dojść do faktycznego ponownego zjednoczenia Europy" - zaznaczyła frakcja Fideszu-KDNP.

Naukowiec, dyplomata, minister

Trocsanyi jest naukowcem w dziedzinie prawa, dwukrotnie był ambasadorem Węgier: w latach 2000-2004 w Belgii i Luksemburgu, zaś w latach 2010-2014 w Francji. W latach 2007-2010 był sędzią Trybunału Konstytucyjnego, zaś od 2014 r. do 30 czerwca bieżącego roku pełnił funkcję ministra sprawiedliwości.

Jak napisano w oświadczeniu Fideszu-KDNP, Trocsanyi jest uznanym na scenie międzynarodowej autorytetem w swojej dziedzinie, a wieloletnie doświadczenie w dyplomacji czyni z niego odpowiednią osobę do wypełniania zadań komisarza w jednej z najważniejszych sfer.

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tylko Węgrzy mogą decydować o tym, kogo wpuszczą do swego kraju"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 10:36
Za szantaż i nieeuropejskie zachowanie uznał we wtorek minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto zapowiedziane przez Komisję Europejską rozpoczęcie procedury o naruszenie prawa UE wobec krajów, które nie biorą udziału w programie relokacji uchodźców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Węgry przedłużają stan kryzysowy spowodowany masową migracją

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 12:14
Rząd Węgier zdecydował o przedłużeniu do 7 marca 2020 roku stanu kryzysowego spowodowanego masową imigracją – poinformowano w czwartek wieczorem na stronie internetowej Monitora Węgierskiego. 
rozwiń zwiń