X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Boris Johnson zapewnia: osiągniemy porozumienie, brexit nastąpi w terminie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 18:18
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson oświadczył, że osiągnie porozumienie w sprawie brexitu i doprowadzi do wyjścia kraju z Unii Europejskiej w planowanym terminie 31 października.
Boris Johnson
Boris JohnsonFoto: PAP/EPA/UK PARLIAMENTARY RECORDING UNIT

- Będziemy mieli porozumienie i będziemy bardzo ciężko pracować, żeby je dostać - powiedział brytyjski premier uczniom podczas wizyty w jednej z londyńskich szkół. - W poniedziałek byłem w Irlandii i rozmawiałem z naszymi irlandzkimi przyjaciółmi o tym, jak do tego doprowadzić. Pojedziemy też do Brukseli i będziemy rozmawiać z niektórymi europejskimi stolicami - dodał.

Boris Johnson PAP 1200.jpg
Izba Gmin zablokowała przedterminowe wybory. Boris Johnson znów przegrał w parlamencie

Brytyjski premier podkreślił, że "jest sposób na osiągnięcie porozumienia, ale będzie wymagało dużo wytężonej pracy". Zastrzegł jednak, że Wielka Brytania musi być "gotowa na wyjście (z UE) bez takiego porozumienia" oraz że "jeśli będzie to absolutnie niezbędne, wyjdziemy bez niego". - Całe to gadanie, że to niedemokratyczne, to błagam, stek bzdur - ocenił Boris Johnson.

Ustawa blokująca brexit bez umowy

W poniedziałek, po zatwierdzeniu przez królową Elżbietę II, w życie weszła ustawa mająca na celu zablokowanie brexitu bez umowy. Dokument ten zobowiązuje premiera do poproszenia o odłożenie terminu opuszczenia Wspólnoty, jeśli do 19 października parlament nie przyjmie żadnej innej wersji umowy w sprawie brexitu, poza porozumieniem wynegocjowanym już z Brukselą i trzykrotnie odrzuconym w Izbie Gmin. Ustawa otwiera też drogę do opóźnienia brexitu do 31 stycznia 2020 roku.

Również w poniedziałek Izba Gmin odrzuciła drugi wniosek Johnsona o rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych, które przedstawia jako jedyny sposób na przełamanie impasu w sporze między nim samym a parlamentem. Johnson mówił przed głosowaniem, że w przypadku odrzucenia wniosku w październiku pojedzie na szczyt UE z zamiarem osiągnięcia porozumienia, ale nie poprosi o kolejne opóźnienie brexitu.

Bez przełomu podczas spotkania w Dublinie

Poniedziałkowe spotkanie Johnsona z premierem Irlandii Leo Varadkarem w Dublinie rządu obu państw oceniły w komunikacie jako konstruktywne, ale nie przełomowe. Rozmowy dotyczyły awaryjnego mechanizmu tzw. backstopu, który ma zapobiec powstaniu po brexicie twardej granicy między należącą do UE Irlandią a stanowiącą część Zjednoczonego Królestwa Irlandią Północną. Johnson domaga się od strony unijnej renegocjacji porozumienia o brexicie, w tym usunięcia z niego zapisu o backstopie; UE odmawia.

Przeprowadzenie brexitu 31 października br. było najważniejszą z obietnic złożonych przez Johnsona, który stanowisko premiera objął w lipcu.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Izba Gmin zablokowała przedterminowe wybory. Boris Johnson znów przegrał w parlamencie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 08:14
Izba Gmin znów zablokowała przedterminowe wybory w Wielkiej Brytanii. Chciał ich Boris Johnson, ale przegrał z opozycją już po raz drugi. Brytyjczycy nie pójdą więc do urn 15 października, a premier nie zdoła przekreślić ustawy zakazującej mu wyjścia z Unii bez umowy.
rozwiń zwiń