X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jest porozumienie ws. brexitu między negocjatorami z Brukseli i Londynu

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 11:50
Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker poinformował na jednym z portali społecznościowych, że zmieniona umowa o wyjściu to uczciwe i wyważone porozumienie.
Audio
  • Jest porozumienie negocjatorów w sprawie brexitu. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker Foto: PR24
brexit komisja europejska free shutt 1200.jpg
Unijny negocjator ds. brexitu potwierdził porozumienie
  • Jean-Claude Juncker zarekomendował zatwierdzenie porozumienia ws. brexitu
  • Unijny negocjator potwierdził porozumienie negocjatorów z Brukseli i Londynu
  • Po godz. 15.00 rozpoczął się unijny szczyt dotyczący brexitu
  • Boris Johnson, podziękował KE i zespołowi negocjatorów za porozumienie

"Tam gdzie jest wola, tam jest porozumienie - mamy je" - napisał szef KE i dodał, że to dowód zaangażowania Komisji w poszukiwanie rozwiązań. Jean-Claude Juncker podkreślił, że będzie rekomendował europejskim przywódcom zatwierdzenie dokumentu.

Unijny negocjator do spraw brexitu potwierdził porozumienie negocjatorów z Brukseli i Londynu. Michel Barnier poinformował, że w ramach kompromisu okres przejściowy będzie trwał do końca 2020 roku, wtedy Wielka Brytania będzie wciąż objęta unijnymi regułami. Ale zaznaczył, że ten okres może być przedłużony.

Na wspólnej konferencji z Jeanem-Claudem Junckerem premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, podziękował Komisji Europejskiej i zespołowi negocjatorów pod kierownictwem Michela Barnier za porozumienie w sprawie warunków brexitu. Porozumienie szef brytyjskiego rządu określił bardzo dobrą umową zarówno dla UE, jak i dla Wielkiej Brytanii.

"Prawdziwy brexit, który osiąga brytyjskie cele"

Boris Johnson mówił, że zapewnia ona "prawdziwy brexit, który osiąga brytyjskie cele" i oznacza, że Wielka Brytania opuści cała Wspólnotę 31 października.

- Oznacza także, że Irlandia Północna i każda inna część Zjednoczonego Królestwa może wziąć udział nie tylko w wolnym handlu, eksportując nasze towary na cały świat, ale oznacza to również, że możemy podejmować wspólnie jako Zjednoczone Królestwo decyzje dotyczące naszej przyszłości - podkreślił Boris Johnson.

mr/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Winkler: brexit bez umowy ryzykowny dla Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 20:00
- Przy rozchwianej gospodarce europejskiej i widmie recesji, która dotyka niemiecką gospodarkę, dokładanie jeszcze wyjścia bezumownego Wielkiej Brytanii z Unii, nie jest najlepszym pomysłem - stwierdził w PR24 dr Krzysztof Winkler (Grupa Badawcza Britannia na Uniwersytecie Warszawskim).
rozwiń zwiń