X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Niemczech rośnie zagrożenie terroryzmem. "5-krotnie większa liczba potencjalnych zamachowców"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 19:34
Od zamachu na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie w grudniu 2016 roku niemieckie służby bezpieczeństwa udaremniły na terenie całego kraju siedem zamachów - oświadczył w środę szef Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) Holger Muench.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

Holger Muench w rozmowie z dziennikiem "Rheinische Post" podkreślił, że od 2013 roku liczba islamistów klasyfikowanych jako potencjalnie zdolnych do przeprowadzenia zamachu wzrosła w Niemczech pięciokrotnie, do ok. 680 osób.

polizei 1200.jpg
Niemcy: raport ujawnia rażące błędy policji w sprawie zamachowca z Berlina

Błędy niemieckich służb

Holger Muench przypomniał w wywiadzie historię zamachu na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie. Podkreślił, że w 2016 roku organy ścigania skoncentrowały się na informacji, że Amri chce dokonać zamachu, używając karabinu maszynowego. Kiedy podejrzenie to nie potwierdziło się, zainteresowanie Amrim osłabło.

Zamach uświadomił służbom bezpieczeństwa, że za bardzo skupiały się na faktach, mających świadczyć o zagrożeniu, a nie na osobie, która może potencjalnie stanowić zagrożenie.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Zamach przed synagogą w Halle. Neonazista przyznał się do winy

Anis Amri, zamachowiec z Berlina, który 19 września 2016 r. rozpędzoną ciężarówką wjechał na jarmark bożonarodzeniowy w dzielnicy Charlottenburg, od dłuższego czasu był na policyjnej liście osób stanowiących zagrożenie. Był notowany przez służby za handel narkotykami. Wiadomo było też, że jest skłonny do przemocy.

Co się zmieniło?

- Dziś taki zamach, jakiego dokonał Anis Amri, nie mógłby się zdarzyć. Obecnie nie byłoby takich trudności operacyjnych czy niedociągnięć w prowadzeniu obserwacji i ściganiu takiego zamachowca - zapewnił szef BKA.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Niemcy: szykowali zamach terrorystyczny z użyciem rycyny. Ruszył proces małżeństwa

- Dzisiaj Amri znalazłby się w spektrum zainteresowania służb po prostu jako osoba mogąca stanowić zagrożenie - tłumaczył Holger Muench.

W zamachu w Berlinie zginęło 12 osób, w tym jeden Polak - kierowca ciężarówki, którą uprowadził Tunezyjczyk. Prawie 60 osób zostało wówczas rannych.

tvp.info, PAP, jmo

Czytaj także

Zabił 11 osób na jarmarku w Berlinie. Nowe informacje nt. zamachowca

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 20:51
Niemiecka tajna służba jest w posiadaniu nieznanego jak dotąd nagrania wideo z komórki berlińskiego zamachowca - informuje "Deutsche Welle". Film zrobiony komórką ma 11 sekund i powstał w listopadzie 2016 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy nie radzą sobie w walce z rasizmem i antysemityzmem

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 12:31
Atak na synagogę w Halle wywołał debatę na temat wzrostu liczby neonazistów w Niemczech. Z danych tamtejszego Urzędu Ochrony Konstytucji w kraju tym działa 24 100 neonazistów. Ponad połowa z nich jest w każdej chwili gotowa użyć przemocy. Eksperci do spraw bezpieczeństwa uważają, że walka z ideologią neonazistowską jest nieskuteczna.
rozwiń zwiń