X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MON: Polska w elicie NATO jeśli chodzi o wydatki na obronę

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 15:46
- Tylko 8 państw z 29, w tym Polska, spełnia wymóg minimum 2 procent PKB jeśli chodzi o nakłady na obronność - powiedział w Brukseli minister obrony Mariusz Błaszczak. Ta sprawa była jednym z tematów spotkania szefów resortów obrony państw Sojuszu w belgijskiej stolicy.
Audio
  • Tematyka wydatków na obronę była jednym z tematów spotkania szefów resortów obrony państw NATO w Brukseli. Relacja korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej (IAR)
Szef MON Mariusz Błaszczak w Brukseli
Szef MON Mariusz Błaszczak w BrukseliFoto: MON/Twitter

- W projekcie budżetu na 2020 rok to będzie 2,12 procent na obronność, a więc należymy w tej dziedzinie do liderów - powiedział minister obrony. Dodał, że Polska wydaje też ponad 20 procent na zakup nowoczesnego sprzętu.

niemcy_1200.jpg
Państwa NATO podzielone ws. Syrii. Niemcy prezentują swoją propozycję

CZYTAJ TAKŻE: Szef NATO: trzeba zakończyć wojnę domową w Syrii, która trwa od ośmiu lat>>>

- Oczywiście chodzi o to, żeby wojsko polskie było wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Ten sprzęt służy obronności naszej ojczyzny, ale w przypadku naszych negocjacji dotyczących kupienia samolotów F-35 to sprzęt, który będzie służył obronności całej wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego - dodał minister Błaszczak.

Kraje, które nie spełniają jeszcze NATO-wskich wymogów mobilizował dziś sekretarz generalny Jens Stoltenberg. Choć przyznał, że sytuacja poprawia się. - Sojusznicy od pięciu lat zwiększają wydatki na obronę i do końca przyszłego roku będzie to dodatkowych 100 miliardów dolarów - dodał szef NATO.

Polska niechętna propozycji Niemiec ws. Syrii

Polska sceptycznie ocenia propozycję Niemiec utworzenia w północno-wschodniej Syrii strefy bezpieczeństwa pod międzynarodową kontrolą. Minister obrony Mariusz Błaszczak powiedział, że europejskie formaty nie sprawdziły się.

mid-19a24040.jpg
Szef MON: sprzęt dla armii powinien pochodzić z polskiego przemysłu

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Szef Sztabu Generalnego: Polska to regionalny lider wśród państw NATO

Sytuacja w Syrii była jednym z tematów narady w Brukseli szefów resortów obrony państw NATO. Na tym spotkaniu minister obrony Niemiec przedstawiła swoją propozycję.

- Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy, natomiast dla mnie nie ulega wątpliwości, że jeśli chodzi o zdolności obronne, to tu wypróbowanym sojuszem jest Sojusz Północnoatlantycki. Mówiąc wprost, europejskie formaty nie sprawdziły się - powiedział szef MON.

W tworzeniu międzynarodowej strefy bezpieczeństwa na pewno nie wezmą udziału Amerykanie co potwierdził sekretarz obrony USA. A to oznacza, że ewentualna misja na północy Syrii nie byłaby pod egidą NATO-wską.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spotkanie szefów MON krajów NATO w Brukseli. Jens Stoltenberg: niepokojące działania Iranu

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 06:58
Polski minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak weźmie udział w spotkaniu szefów MON krajów NATO w Brukseli. Rozmowy będą dotyczyć napięcia w rejonie Zatoki Perskiej, jak i sytuacji w Afganistanie, gdzie Sojusz prowadzi wojskową misję doradczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: współpraca V4 korzystna dla państw i bezpieczeństwa obywateli

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 21:35
Wspólne zakupy uzbrojenia, remonty czołgów i inwestycje w ramach unijnych programów - rozmowy ministrów obrony Grupy Wyszehradzkiej koncentrowały się między innymi wokół współpracy przemysłów obronnych krajów V4. Szefowie MON Polski, Czech, Słowacji i Węgier spotkali się w czeskiej Ostrawie.
rozwiń zwiń