X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

ONZ będzie debatować nad "zmianami w rozumieniu płci". Kuriozalny powód

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 07:18
Podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ może dojść do radykalnej zmiany w interpretacji pojęcia płci. Ma ona dotyczyć zmiany definicji płci w rozumieniu "gender". - Należy mieć nadzieję, że przedstawiciele Polski i innych państw jasno sprzeciwią się uczynieniu z genderowej nowomowy kategorii prawnie chronionych - powiedziała Karolina Pawłowska (Ordo Iuris).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Alxddd000

Międzynarodowa Komisja Prawna przygotowująca tekst nowego wiążącego traktatu, zasugerowała zmianę dotychczas obowiązującej definicji płci w rozumieniu "gender". Taka interpretacja może doprowadzić do prawnego uznania nienaturalnych pojęć.

1200_LGBT_shutter.jpg
Tomasz Terlikowski: musimy mądrze odpierać ofensywę ideologiczną LGBT

Komisja zaleca uwzględnienie opinii Niezależnego Eksperta ONZ ds. zwalczania przemocy i dyskryminacji opartej na orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Zdaniem eksperta gender oznacza "głębokie wewnętrzne doświadczenie płci w rozumieniu gender każdej osoby, które może, ale nie musi korespondować z płcią przypisaną w dniu narodzin". Traktat będzie poddawany pod dyskusję podczas 6. Komitetu Zgromadzenia Ogólnego ONZ (28 października - 6 listopada br.).

Zagrożenie środowisk popierających ideologię LGBT?

- Należy mieć nadzieję, że przedstawiciele Polski i innych państw jasno sprzeciwią się uczynieniu z genderowej nowomowy kategorii prawnie chronionych. Uznanie płci za płynną kategorię i zanegowanie znaczenia różnic biologicznych między kobietami i mężczyznami w wiążącym traktacie międzynarodowym byłoby znacznym zwycięstwem środowisk popierających ideologię LGBT. Konieczność dostosowania prawa krajowego do wymienionych postulatów, byłaby ciosem w naturalne struktury społeczne oparte na rodzinie i tradycyjnym małżeństwie. Zmiana definicji nie zmieni bowiem praw biologii - podkreśliła Karolina Pawłowska z Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

ordoiuris.pl/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ordo Iuris: "Tęczowy piątek" to próba wrogiego przejęcia szkoły

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 15:06
Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris podkreśla, że organizacja na terenie szkoły wszelkich zajęć czy aktywności, które nie wynikają wprost z programu nauczania musi uzyskać zgodę zarówno dyrekcji, jak i rodziców. Zdaniem Instytutu akcja "Tęczowy piątek" to właśnie próba "wrogiego przejęcia szkoły".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik Praw Dziecka: "Tęczowy piątek" to element inżynierii społecznej

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 22:05
Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak, powiedział, że akcje podobne do tak zwanego "Tęczowego piątku" mają podłoże polityczne, a nie wychowawcze czy edukacyjne. Kilkaset szkół w całym kraju zorganizowało zajęcia dotyczące akceptacji i otwartości na rówieśników LGBT Plus.
rozwiń zwiń