X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Bruksela: trójstronne rozmowy ws. dostaw gazu. Celem nowy kontrakt

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 07:25
W Brukseli kolejne, trójstronne rozmowy między Rosją, Ukrainą i Komisją Europejską w sprawie dostaw gazu. Celem jest uzgodnienie nowego kontraktu do końca roku, bo wtedy wygasa obecna umowa dotycząca tranzytu rosyjskiego surowca przez Ukrainę. 19 września konsultacje w tej sprawie zakończyły się bez porozumienia.
Audio
  • Bruksela - kolejne rozmowy Rosji, Ukrainy i KE nt. dostaw gazu. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shtuterstock.com

Komisja Europejska nazwała ostatnie rozmowy konstruktywnymi, informowała o zbliżeniu stanowisk i liczy na szybkie porozumienie, - Wszyscy zgodzili się, że to porozumienie jest potrzebne, że musi uwzględniać interesy wszystkich stron. Jest wola, by były sprawiedliwe rozwiązania - mówił wiceprzewodniczący Komisji Marosz Szefczovicz. 

ru12as.jpg
Bez porozumienia w sprawie dostaw gazu w rozmowach KE-Rosja-Ukraina

Komisja Europejska naciska

Komisja Europejska, która naciska na porozumienie, podkreśla, że chce zapobiec ewentualnemu kryzysowi gazowemu i zabezpieczyć dostawy surowca do unijnych krajów od nowego roku. Brukseli zależy na uzgodnieniu długoterminowego,10-letniego kontraktu, bo - jak tłumaczą eksperci - umowa krótkoterminowa jest niekorzystna pod względem inwestycyjnym.

Z kolei Rosja, skonfliktowana z Ukrainą, sygnalizowała wcześniej, że najchętniej w ogóle zrezygnowałaby z tranzytu, co dla Kijowa byłoby ciosem zarówno jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa energetycznego, jak i ekonomiczne.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bruksela: trójstronne rozmowy KE, Rosji i Ukrainy na temat dostaw gazu

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 06:45
W Brukseli dziś trójstronne rozmowy Komisji Europejskiej z Rosją i Ukrainą na temat dostaw gazu. Celem jest uzgodnienie nowego kontraktu do końca roku, bo wtedy wygasa obecna umowa na tranzyt rosyjskiego surowca przez Ukrainę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez porozumienia w sprawie dostaw gazu w rozmowach KE-Rosja-Ukraina

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 18:40
Bez porozumienia w rozmowach Komisji Europejskiej z Rosją i Ukrainą na temat dostaw gazu, choć Bruksela mówi o zbieżności poglądów. Kolejna runda negocjacji odbędzie się pod koniec października. 
rozwiń zwiń