X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bez porozumienia w sprawie dostaw gazu w rozmowach KE-Rosja-Ukraina

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 18:40
Bez porozumienia w rozmowach Komisji Europejskiej z Rosją i Ukrainą na temat dostaw gazu, choć Bruksela mówi o zbieżności poglądów. Kolejna runda negocjacji odbędzie się pod koniec października. 
Audio
  • Negocjacje gazowe. Relacja Beaty Płomeckiej z Brukseli (IAR)
Minister energii Aleksander Nowak
Minister energii Aleksander NowakFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Celem tych rozmów jest wynegocjowanie nowe kontraktu do końca grudnia, bo wtedy wygasa obecna umowa na tranzyt rosyjskiego surowca przez Ukrainę. Chodzi o to, by zapobiec ewentualnemu kryzysowi gazowemu i zabezpieczyć dostawy surowca do unijnych krajów od nowego roku.

Wiceszef Komisji Marosz Szefczovicz, mimo braku porozumienia, liczy na przełom w najbliższych tygodniach.

- Zgodziliśmy się, że sprawa jest pilna i dziś zrobiliśmy krok w dobrym kierunku. Była zbieżność poglądów w wielu kwestiach, atmosfera była dobra a rozmowy konstruktywne. Według mnie, uzgodnienie kontraktu wkrótce jest możliwe - powiedział wiceprzewodniczący Komisji.

ns123.jpg
Ekspert OSW: wyrok ws. OPAL-u otwiera nowe możliwości walki z Nord Stream 2. Rosja zapewne opóźni podpisanie kontraktu gazowego

KE chciałaby, aby kontrakt był jak najdłuższy

Brukseli zależy na uzgodnieniu długoterminowego,10-letniego kontraktu.

Z kolei Rosja, skonfliktowana z Ukrainą, sygnalizowała wcześniej, że najchętniej w ogóle zrezygnowałaby z tranzytu, co dla Kijowa byłoby ciosem zarówno pod względem kwestii bezpieczeństwa energetycznego, jak i ekonomicznym.

Rosyjskie plany może skomplikował fakt, że alternatywne trasy do końca roku nie będą jeszcze gotowe.

Opóźnienia są w budowie Nord Stream 2, po dnie Bałtyku, omijającym Ukrainę. A Gazprom musiał w ubiegłym tygodniu zmniejszyć przesył gazu przez rurociąg Opal, który jest lądową odnogą Gazociągu Północnego, bo tak nakazał unijny sąd.

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gazprom przykręci kurek. Spadnie przesył gazu przez Nord Stream

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 16:15
Komisja Europejska po korzystnej dla Polski decyzji sądu Unii Europejskiej przyznaje - Gazprom nie może korzystać ze zwiększonej przepustowości gazociągu OPAL, lądowej odnogi Nord Stream.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert OSW: wyrok ws. OPAL-u otwiera nowe możliwości walki z Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 23:00
Orzeczenie Trybunału stwarza nową rzeczywistość w UE – solidarność energetyczna w praktyce nabiera mocy prawnej, nieuwzględnienie interesów innych państw może ułatwiać walkę z projektami sprzecznymi z tą zasadą  - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl dr Szymon Kardaś, ekspert OSW. Dla Polski i regionu to wspaniała szansa – mówi ekspert. Zwrócił też uwagę na nowe zjawisko: rosyjski gaz wchodzi na europejskie rynki także jako LNG, eksportowany przez Novatek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Naimski o wyroku ws. OPAL-u: obroniliśmy polski interes

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 15:22
 - Jesteśmy pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej i powinniśmy korzystać ze swoich uprawnień. Udało się w tym przypadku obronić polski interes - powiedział o wyroku TSUE ws. gazociągu OPAL Piotr Naimski, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej.
rozwiń zwiń