X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier Francji: chcemy przejąć kontrolę nad polityką imigracyjną

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 20:09
Premier Francji Edouard Philippe przedstawił projekt reformy migracyjnej, obejmujący 20 nowych przepisów, i zapowiedział wprowadzenie kwot imigrantów. - Zmodyfikujemy plan imigracji ekonomicznej - zapowiedział szef rządu.
Audio
  • Francja zaostrza przepisy dotyczące imigracji - relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Alexandre Rotenberg

Sondaże wskazują, że Francuzi bardzo poważnie traktują sprawę regulowania napływu imigrantów, a prezydent Emmanuel Macron zapowiadał, że rząd zajmie się tym tematem, choć sympatycy jego centrowej partii LREM nie popierają radykalnych kroków w tej kwestii - pisze Reuters.

Philippe zapowiedział między innymi plan zmodyfikowania "imigracji ekonomicznej", czyli wprowadzenie preferencyjnego programu wiz dla osób o pewnych kwalifikacjach zawodowych, których poszukują francuskie przedsiębiorstwa. Kwoty dotyczące takich imigrantów będą ustalane co rok przez parlament, który będzie wcześniej otrzymywał informacje o tym, jakich zawodów brakuje na rynku. - Chcemy przejąć ponownie kontrolę nad naszą polityką imigracyjną - podkreślił premier Francji.

1200_Macron_PAP.jpg
E. Macron opowiada się za karaniem krajów, które nie chcą migrantów

Premier nie przedstawił jednak na razie kwot dotyczących osób spoza Unii Europejskiej, które będą mogły podjąć pracę we Francji, ani innych ograniczeń liczbowych dotyczących imigrantów.

Trzymiesięczna karencja

Reforma przewiduje walkę z wykorzystywaniem opieki medycznej przez osoby, które przyjeżdżają do Francji tylko po to, by się leczyć. Ubezpieczyciele medyczni będą mieli dostęp do danych dotyczących wiz, a osoby ubiegające się o azyl będzie obowiązywała trzymiesięczna karencja, zanim uzyskają praw do do korzystania z służby zdrowia.

Do 2027 roku rząd chce też przyciągnąć do kraju 500 tys. zagranicznych studentów, aby "podkreślić międzynarodowe wpływy" kulturowe Francji. Zaostrzone zostaną przepisy regulujące łączenie rodzin, by ograniczyć liczbę imigrantów przybywających do Francji na podstawie sfałszowanych dokumentów dotyczących pokrewieństwa.

Otworzone zostaną trzy nowe ośrodki dla uchodźców i imigrantów, podczas gdy zlikwidowane zostaną przeludnione i "niespełniające standardów higieny" ośrodki pod Paryżem - relacjonuje AFP.

paryż free 1200.jpg
Sondaż: 58 proc. Francuzów negatywnie ocenia skutki imigracji

Wydalanie z kraju mężczyzn oskarżonych o "przestępstwa seksualne"

Przyśpieszone zostaną procedury deportacji, a mężczyźni oskarżeni o "przestępstwa seksualne i przemoc seksistowską" będą wydalani z kraju. W 2020 roku dla uchodźców przygotowanych ma być 16 tys. mieszkań. Ponadto Francja udzielać będzie - w ramach szeroko pojętej polityki migracyjnej - pomocy rozwojowej państwom ubogim lub pogrążonym w konfliktach, aby ułatwić uchodźcom i imigrantom powrót do krajów pochodzenia.

Macron już we wrześniu wezwał swych zwolenników, by nie unikali tematu imigracji, który poważnie niepokoi Francuzów, i podjęli debatę. Jak komentuje Reuters, rząd forsuje reformę ze względu na obawy przed ponownym kryzysem, który przysporzył wyborców partiom populistycznym.

Francja ma największą mniejszość muzułmańską w Europie Zachodniej i znaczna część migrantów przyjeżdżających do tego kraju pochodzi z krajów arabskich.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grecja: wzrost nielegalnego napływu migrantów do Europy. Niepokojący raport

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 12:15
O 14 proc. wzrosła we wrześniu liczba wykrytych nielegalnych przekroczeń granic UE, głównie z powodu sytuacji na Morzu Egejskim i przepraw do Grecji - wynika z danych przedstawionych w środę przez Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Viktor Orban: w interesie Węgier jest, aby migranci udali się do Syrii

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 16:01
- Jeżeli Turcja otworzy swoje granicę z Europą, to kilkaset tysięcy migrantów przez Grecję i Bałkany może dotrzeć w pobliże Węgier - mówi premier Viktor Orban.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włochy: nie ma inwazji migrantów. "Odsyłamy coraz więcej osób"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2019 12:42
Minister spraw wewnętrznych Włoch Luciana Lamorgese zapewniła, że nie ma inwazji migrantów z Libii, o której mówi jej poprzednik Matteo Salvini. W wywiadzie dla dziennika "La Repubblica" w piątek dodała, że odsyłanych jest coraz więcej nielegalnych migrantów.
rozwiń zwiń