X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mińsk: koncert poświęcony Stanisławowi Moniuszce

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 23:15
W Mińsku podczas koncertu "Szczerym sercem darzę" młodzi polscy śpiewacy i pianiści z towarzyszeniem białoruskiego zespołu instrumentalnego wykonali pieśni Stanisława Moniuszki oraz utwory innych polskich kompozytorów, między innymi Fryderyka Chopina i Ignacego Paderewskiego. Koncert odbył się w Białoruskiej Akademii Muzyki.
Audio
  • Koncert "Szczerym sercem darzę". Relacja Włodzimierza Paca (IAR)
Koncert w Białoruskiej Akademii Muzyki
Koncert w Białoruskiej Akademii Muzyki Foto: Włodzimierz Pac

Beata Klatka, kierownik działu Akademii Operowej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie powiedziała Polskiemu Radiu, że występ zorganizowano w ramach obchodów jubileuszu dwóchsetlecia urodzin Stanisława Moniuszki, którego znaczna część życia była związana z Mińskiem. - W tym szczególnym miejscu Moniuszko spędził wiele czasu. Niewątpliwie ta białoruska nuta ludowa pobrzmiewa w jego twórczości - tu się wszyscy musimy zgodzić - powiedziała.

Czytaj więcej
Stanisław Moniuszko 1200.jpg
Kim był Stanisław Moniuszko?

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Moniuszko na scenach

Dyrektor Instytutu Polskiego w Mińsku Cezary Karpiński mówił, że koncert był pewnym podsumowaniem roku moniuszkowskiego na Białorusi, ale to nie ostatni jego akord. - W tym roku czeka nas jeszcze ciekawe wydarzenie - przedwojenny film niemy Halka. Za kilka dni będziemy mieli przyjemność zaprosić wszystkich miłośników Moniuszki i muzyki polskiej na premierę tego filmu z nową muzyka na żywo - poinformował.

Koncert poświęcony jubileuszowi Stanisława Moniuszki zorganizowano w Białoruskiej Akademia Muzyki w samym centrum historycznego Mińska, naprzeciwko domu, gdzie znajdowała się szkoła, do której uczęszczał kompozytor. Tuż obok na Placu Wolności stoi pomnik tego wybitnego polskiego dyrygenta.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Libreciści Stanisława Moniuszki

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 21:05
W audycji przybliżyliśmy sylwetki autorów tekstów, z którymi współpracował ojciec polskiej opery narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moniuszko. Słowianofil?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 19:35
W audycji "Moniuszko - historia prawdziwa" zastanawialiśmy się, czy polski kompozytor miał postawę panslawistyczną i czy można go określać mianem fanatyka kultury słowiańskiej.
rozwiń zwiń