X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja będzie zestrzeliwać drony. Władimir Putin podpisał ustawę

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 20:23
Prezydent Rosji podpisał ustawę pozwalającą służbom specjalnym i policji na zestrzeliwanie dronów. Władimir Putin podpisał też pakiet dokumentów nakładających na sprzedawców urządzeń elektronicznych obowiązek instalowania rosyjskiego oprogramowania.
Audio
  • Rosja będzie zestrzeliwać drony. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Fasttailwind

Obie ustawy są krytykowane przez rosyjskich obrońców praw człowieka, którzy ostrzegają, że nowe prawo będzie jeszcze jednym elementem ograniczania w Rosji praw i wolności obywatelskich. Prawo do niszczenia dronów dostali funkcjonariusze policji oraz federalnych służb bezpieczeństwa, ochrony i więziennictwa.

Czytaj więcej
shutterstock_249406630 radar 1200.jpg
Rosja rozmieszcza wzdłuż granic nowe stacje radiolokacyjne

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] NATO ma własne drony zwiadowcze. "Nawet do 30 godzin w powietrzu"

Obrońcy praw człowieka zwracają uwagę na możliwość dowolnej interpretacji przepisu, który pozwala strzelać do bezzałogowych aparatów latających jeśli stanowią one zagrożenie dla zdrowia, życia i majątku obywateli.

Przymusowe rosyjskie oprogramowanie

Drugi dokument nakłada obowiązek instalowania rosyjskiego oprogramowania między innymi w smartfonach, komputerach i telewizorach. W ocenie działaczy opozycji i obrońców praw człowieka, przepis który miałby stymulować rozwój rosyjskiego sektora informatycznego w rzeczywistości będzie wykorzystywany do zwiększenia możliwości inwigilacji obywateli przez służby specjalne.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Drony coraz powszechniejsze: "mogą liczyć z powietrza nawet pojedyncze drzewa"

Przeciwko tej ustawie wypowiedzieli się także przedstawiciele firm produkujących i sprzedających sprzęt elektroniczny. Przypominają oni, że część zachodnich koncernów telekomunikacyjnych i komputerowych wykorzystuje takie systemy, które nie pozwalają na instalowanie tak zwanego "obcego oprogramowania".

Nowe przepisy mogą doprowadzić do wycofania się szeregu zachodnich koncernów z rosyjskiego rynku.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak drony pomagają rolnikom, walczą ze smogiem?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 13:31
Drony są coraz częściej wykorzystywane nie tylko w rolnictwie ale i w polskich miastach. W kilku z nich badają już czystość powietrza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2019 11:11
Światowy rynek dronów rozwija się bardzo dynamicznie. Szacuje się, że wartość tego rynku w przeciągu najbliższych 10 lat przekroczy nawet 70 miliardów dolarów, z czego około 3 miliardy zł będzie należeć do rynku polskiego. Są to kwoty niebagatelne, natomiast trzeba mieć na uwadze to, że dotyczą one rynku producenckiego, czyli produkcji dronów i systemów związanych z wykonywaniem lotów tymi statkami powietrznymi.
rozwiń zwiń