X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister rolnictwa: Polska staje się zaopatrzeniowcem świata

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 19:52
Premier Mateusz Morawiecki i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski otworzyli w Brukseli drugi Polska Food Festiwal. Celem wydarzenia organizowanego przez Stałe Przedstawicielstwo RP przy Unii Europejskiej w Brukseli jest promocja polskiej żywności.
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki: żadne jedzenie nie jest tak dobre jak polskie (IAR)
  • Jan Krzysztof Ardanowski: stajemy się zaopatrzeniowcem świata (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski na Polska Food Market w Brukseli
Premier Mateusz Morawiecki i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski na Polska Food Market w BrukseliFoto: PAP/Radek Pietruszka

Mateusz Morawiecki podkreślił, że inicjatywie wspierającej polskie produkty towarzyszy również promocja kultury naszego kraju.

rolnictwo 1200.jpg
Minister rolnictwa: wieś i rolnictwo to priorytety rządu Prawa i Sprawiedliwości

Oferta dla obcokrajowców

W ocenie premiera, takie wydarzenie to ciekawa oferta dla obcokrajowców. - Tak jak polskie jedzenie smakuje, to żadne na świecie nie jest takie dobre. Oprócz wszystkich nowinek regionalnych, o których się tutaj dowiedzieliśmy, spotkaliśmy też osoby, które zarejestrowały się w rolniczym handlu detalicznym. To sposób prowadzenia działalności gospodarczej, promocji regionalnych produktów, który jest najbardziej korzystny dla obywateli - powiedział premier.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Kampania "Produkt polski". Wspieraj krajowych producentów, polską gospodarkę i rolnictwo

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zaznaczył, że dowodem na wysoką jakość polskich produktów są wyniki eksportu. Jego wartość ma przekroczyć w tym roku ponad 30 miliardów euro.

Polska zaopatrzeniowcem świata

- Stajemy się bardzo liczącym się już graczem, czy zaopatrzeniowcem świata. Tak rozumiemy rolę polskiego rolnictwa, rolę związaną z wyżywieniem ludzkości, z tym, że kraje leżące w umiarkowanej strefie klimatycznej, o dobrych warunkach, tak jak Polska, mają pewnego rodzaju obowiązek - dodał minister rolnictwa.

Inicjatywę Polska Food Festiwal wspierają Polska Organizacja Turystyczna i Instytut Polski w Brukseli. W trakcie festiwalu polscy producenci żywności prezentują swoje wyroby, a samo wydarzenie łączy tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy z koncertami, zimowymi warsztatami dla dzieci i innymi atrakcjami.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister rolnictwa: twardo kontynuujemy starania o wyrównanie dopłat

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 07:32
- Szukamy sojuszników, spotykamy się z naszą częścią Europy, tu Polska staje się naturalnym liderem - mówił w "Sygnałach dnia" o staraniach o wyrównanie dopłat dla rolników minister Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: ustalenia ws. klimatu poprawią jakość życia polskiej rodziny

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 14:37
Według Mateusza Morawieckiego, uzyskane w nocy zapisy dotyczące wyłączenia Polski z zasady neutralności klimatycznej do 2050 roku to "najlepszy z możliwych" mechanizmów realizacji ambitnej polityki klimatycznej.
rozwiń zwiń