X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: przyciągniemy do Polski inwestycje warte 5-7 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 05:54
- Polska ma jedne z najlepszych warunków inwestycyjnych na świecie - przekonywał podczas spotkania z japońskimi inwestorami premier Mateusz Morawiecki. Trwa drugi dzień oficjalnej wizyty szefa polskiego rządu w Tokio.
Audio
  • Trwa drugi dzień wizyty premiera Mateusza Morawieckiego - relacja Tomasza Sajewicza (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Leszek Szymański

Podczas briefingu dla dziennikarzy szef polskiego rządu podkreślał, że w Japonii, będącej trzecią co do wielkości gospodarką świata, jest dużo inwestorów zainteresowanych Polską. Mateusz Morawiecki zaznaczył, że rozmowy z japońskim inwestorami podczas trzech sesji dotyczyły m.in. nowych technologii, infrastruktury i energetyki.

morawiecki-1200.jpg
Premier w Tokio: Polska jest gotowa na przyjęcie japońskich inwestorów

- Po tych dzisiejszych rozmowach jestem przekonany, że przyciągniemy do Polski kolejne inwestycje w wysokości 5-7 mld zł, dodatkowe tysiące miejsc pracy - mówił szef polskiego rządu.

Rozmowy z przedsiębiorcami premier rozpoczął od seminariów poświęconych polsko-japońskiej współpracy gospodarczej. Firma Toshiba Carrier Corporation (TCC) ogłosiła otworzenie w tym roku w Gnieźnie pierwszego europejskiego zakładu produkcyjno-dystrybucyjnego. Inwestycja ma przekroczyć 100 mln zł.

"Jedne z najlepszych na świecie" warunków do inwestowania

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami japońskich firm, które już teraz są obecne w naszym kraju. - Stworzyliśmy warunki dla inwestorów, które przez ekspertów chociażby z Global Investment Index czy Ernst & Young określane są jako jedne z najlepszych na świecie. Japonię i japońskie firmy traktujemy jako znakomitego partnera do tej drogi szybkiego rozwoju wysokich technologii w Polsce - mówił premier.

Prezes japońskiego koncernu Toshiba Carrier Toru Kubo który zainwestował w naszym kraju zwrócił uwagę na dobry klimat inwestycyjny w Polsce. - Korzystając z systemu zachęt inwestycyjnych rozpoczynamy naszą działalność w Polsce. Chciałem podziękować za wsparcie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu - mówił.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Premier w Tokio: wzajemne inwestycje są krokiem w kierunku wymiany doświadczeń

Przy okazji wizyty premiera Polski w Japonii PAIH zorganizował seminaria gospodarcze poświęcone inwestycjom bezpośrednim, energetyce i współpracy infrastrukturalnej.

Kluczowi inwestorzy w Polsce

Japońscy inwestorzy należą do kluczowych w Polsce, jest ich ponad 300. Do tej pory japońskie firmy angażowały kapitał głównie w sektor motoryzacyjny, spożywczy czy elektroniczny. W ostatnich latach dołączyły do podmiotów inwestujących w rozwój polskiej i światowej branży e-mobilności.

Firmy znad Wisły w ciągu ostatniej dekady zwiększyły eksport do Japonii ponad dwukrotnie - z 270 mln euro w 2008 r. do 566 mln euro w 2018 r.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Mateusz Morawiecki w Tokio. Ekspert: w stosunkach z Japonią istnieje obopólna sympatia

Po południu czasu lokalnego Mateusz Morawiecki zostanie przyjęty przez japońską parę książęcą. Wieczorem odbędą się zaś rozmowy z premierem Japonii Shinzo Abe poświęcone zacieśnieniu współpracy politycznej i gospodarczej z Japonią.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: druga kadencja, to lepsze drogi, budowa polskiego kapitału

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 06:28
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że podstawowym celem nowej kadencji Sejmu będzie realizacja planu odpowiedzialnego rozwoju naszego kraju. - Pierwsza kadencja to walka z patologiami i niedoskonałościami III RP - powiedział szef polskiego rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki w Tokio. Ekspert: w stosunkach z Japonią istnieje obopólna sympatia

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 13:35
- Mamy korzystne położenie geograficzne. Istnieje obopólna sympatia. Dzięki obecności w UE dostępność do innych rynków. Dodatkowo istnieje umowa o wolnym handlu UE-Japonia. Zachęca to Japończyków do prowadzenia interesów z Europą - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Behrendt z Instytutu Boyma. 
rozwiń zwiń