Firma zarządzająca japońskim lotniskiem możliwym doradcą strategicznym CPK
Rozmowy o współpracy przy realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego były jednym z najważniejszych tematów rozmów w Japonii podczas zakończonej już wizyty w tym kraju premiera Mateusza Morawieckiego.
2020-01-22, 07:02
Posłuchaj
Towarzyszący mu pełnomocnik rządu do spraw CPK Marcin Horała uważa, że firma zarządzająca japońskim portem lotniczym Narita to poważny partner na doradcę strategicznego przy budowie polskiego portu.
Powiązany Artykuł
Japończycy pomogą przy CPK. Możemy skorzystać z doświadczeń ich gigalotniska
W delegacji premiera Mateusza Morawieckiego znajdowali się zarówno pełnomocnik rządu, jak i prezes CPK Mikołaj Wild. O tym, że Japonia jest zainteresowana współpracą przy realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego mówił podczas spotkania z premierem Morawieckim szef japońskiego rządu Shinzo Abe.
Lotnisko Tokio-Narita jednym z najlepszych na świecie
Pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała powiedział, że firma zarządzająca tokijskim lotniskiem Narita, uznawanym za jedno z najlepszych na świecie, ma duże szanse zostać strategicznym doradcą przy budowie CPK.
- Lotnisko Tokio-Narita, firma prowadząca to lotnisko jest jednym z liderów dialogu technicznego przed wyborem doradcy strategicznego, więc jest spora szansa - to oczywiście jeszcze nie jest przesądzone - że to lotnisko Narita będzie doradcą strategicznym, z którym będziemy tworzyć "master plan" samego lotniska - mówił Polskiemu Radiu Marcin Horała.
REKLAMA
Wśród głównych kandydatów na strategicznego doradcę CPK wymieniane są też firmy zarządzające lotniskami Incheon w Seulu oraz singapurskim Changi.
Centralny Port Komunikacyjny najprawdopodobniej będzie realizowany w oparciu o współpracę z partnerami z Azji.
kad
REKLAMA