X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: chcemy przekształcać nasz sektor energetyczny w sposób zrównoważony

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 14:24
- Chcemy chronić klimat, działać w tym kierunku, by przekształcać nasz sektor energetyczny, ale chcemy też czynić to w taki sposób, aby nie szkodzić pracownikom, aby nie dochodziło do wstrząsów, gwałtownych podwyżek cen energii - mówił w szwajcarskim Davos prezydent Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda w Davos
Prezydent Andrzej Duda w DavosFoto: PAP/Radek Pietruszka

Prezydent podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, że miał bardzo ciekawe spotkanie z szefem Międzynarodowej Agencji Energetycznej Fatihem Birolem.

- Dyskutowaliśmy na temat zmian w polityce energetycznej w Polsce, rozmawialiśmy rzecz jasna o ochronie klimatu, ale co mnie bardzo ucieszyło, pan przewodniczący akcentował bardzo mocno, że rzeczywiście w takich krajach jak nasz konieczna jest realizacja zmian w zakresie funkcjonowania energetyki zgodnie z zaproponowaną przez nas ponad rok temu ideą Just Transition, czyli Sprawiedliwej Transformacji - powiedział prezydent.

20122013 duda davos 1200.jpg
Prezydent w Davos: nasza część Europy jest bardzo atrakcyjna dla inwestorów

- Chcemy chronić klimat, chcemy działać w tym kierunku, chcemy przekształcać nasz sektor energetyczny, ale chcemy czynić to w taki sposób, aby nie szkodzić pracownikom, aby nie szkodzić rodzinie, aby nie szkodzić ludziom prowadzącym działalność gospodarczą. Aby wszystko to się odbywało w sposób spokojny, zrównoważony, tak żeby nie dochodziło do wstrząsów, gwałtownych podwyżek cen energii i wszystkiego tego, co nie jest korzystne dla rozwoju gospodarczego - podkreślił Andrzej Duda.

Rozmowy o sytuacji na Ukrainie 

Prezydent poinformował też, że rozmawiał z sekretarzem generalnym Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) Thomasem Gremingerem.

- Polska obejmie przewodnictwo w OBWE w 2022 roku - podkreślił. Dodał, że dziękował sekretarzowi OBWE za wsparcie w tym zakresie. - Bo wszystkie kraje głosowały za Polską i to było nasze wielkie osiągnięcie - ocenił.

polski dom 1200 pap.jpg
Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Andrzej Duda otworzył Dom Polski

Prezydent zaznaczył, że rozmawiał z Gremingerem przede wszystkim o bezpieczeństwie. - Tym podstawowym elementem naszej rozmowy była kwestia tego, co dzieje się na Ukrainie i w jaki sposób można działać, tak żeby Ukraina wróciła do integralności terytorialnej, aby odzyskała tę integralność terytorialną - powiedział Andrzej Duda.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Premier: walka z rajami podatkowymi i oszustwami wymaga globalnej współpracy

- Rozmawialiśmy także o misji OBWE na Ukrainie, która dzisiaj jest realizowana, w której uczestniczą także przedstawiciele Polski - dodał.

Prezydent podkreślił, że sekretarz generalny przedstawił mu, jaki jest stan rozmów, w których uczestniczy OBWE dotyczących relacji rosyjsko-ukraińskich w tym zakresie. - Także też to była dla mnie interesująca rozmowa i mamy nadzieję, obydwaj wyraziliśmy ją, że ta sytuacja będzie się normalizowała - zaznaczył Andrzej Duda.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent w Davos: Polska liderem rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 12:23
- Rola Polski jako hubu technologicznego będzie się rozwijać w ciągu kilku następnych lat - powiedział w Davos prezydent Andrzej Duda. Dodał, że nasz kraj to lider rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej i ma bardzo dobre warunki, które sprzyjają biznesowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent w Davos: Polska ma ambicje, które nie sprowadzają się do słów, ale do czynów

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 15:02
- Cieszę się, że Polska była wielokrotnie dzisiaj wymieniana jako kraj, który jest liderem w naszej części Europy, który bardzo dynamicznie się rozwija i w tym zakresie stanowi także przykład dla innych. To było podkreślane - powiedział w Davos prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń