X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brexit coraz bliżej. Władze UE podpisały umowę o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 10:14
Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel i szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podpisali umowę brexitową, określającą warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Kolejnym krokiem w procedurze ratyfikacji będzie zatwierdzenie porozumienia przez Parlament Europejski na sesji w najbliższą środę. Następnie dokument zostanie przyjęty w procedurze pisemnej przez unijne kraje. 
Audio
  • Przewodniczący Rady i Komisji Europejskiej podpisali umowę brexitową. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com / lazyllama

Umowa dotycząca warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii gwarantuje między innymi prawa Europejczyków - w tym Polaków - na Wyspach po brexicie. Są też zobowiązania finansowe Londynu do wpłat do unijnego budżetu oraz zapisy gwarantujące, że nie będzie kontroli na granicy irlandzkiej.

East News Królowa Elżbieta II 1200.jpg
Wyjście Wielkiej Brytanii z UE. Jest decyzja królowej Elżbiety II

Okres przejściowy

Jest też przewidziany okres przejściowy - do końca tego roku. To oznacza, że Wielka Brytania, choć poza Unią, będzie związana z nią wszystkimi regulacjami, będzie należeć do jednolitego rynku i unii celnej, ale nie będzie miała wpływu na żadne decyzje podejmowane we Wspólnocie, nie będzie miała bowiem prawa głosu.

Już w przyszłym miesiącu rozpoczną się negocjacje w sprawie przyszłej umowy handlowej Unii z Wielką Brytanią. Premier Boris Johnson chce, by zakończyły się wraz z końcem okresu przejściowego, ponieważ nie zamierza go przedłużać. Unia ostrzega, że jedenaście miesięcy na wynegocjowanie ambitnej umowy handlowej to niewiele czasu i że możliwe będzie uzgodnienie tylko bardzo podstawowego porozumienia. 

Wielka Brytania opuści Wspólnotę w nocy z 31 stycznia na 1 lutego.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brytyjski parlament przyjął ustawę o brexicie. Czeka na podpis królowej

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 20:56
Brytyjski parlament ostatecznie przyjął projekt ustawy w sprawie porozumienia o wystąpieniu z Unii Europejskiej. Izba Lordów zdecydowała w środę wieczorem, że nie będzie dalej forsować swoich poprawek, co oznacza, że projekt ustawy musi już tylko uzyskać zgodę królowej.
rozwiń zwiń