X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"20 tys. Polaków uzyskało autoryzację". Mosbacher o wizach do USA

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 20:40
"Dzięki wprowadzeniu Polski do Programu Ruchu Bezwizowego podróżowanie do USA stało się o wiele prostsze. Dziękujemy za chęć odwiedzenia naszego wspaniałego kraju" - napisała na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

"Od listopada 2019 r. aż 20 tysięcy Polaków uzyskało autoryzację w systemie ESTA" - podkreśliła pani ambasador we wpisie. Georgette Mosbacher podziękowała również premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za zaproszenie do KPRM.

mosbacher_1200.jpg
Ambasador USA o wizach: nie składam obietnic, których nie zamierzam dotrzymać

Kancelaria Premiera zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcia z dzisiejszego spotkania Mateusza Morawieckiego z ambasador USA w Polsce.

System ESTA - najważniejsze informacje

shutterstock_andrzej duda donald trump wizyta w usa 1200.jpg
Prof. J. Reginia-Zacharski: sprawa wiz ma też kontekst przedwyborczy

Rejestracja w systemie ESTA kosztuje 14 USD i jest znacznie tańsza niż opłata wizowa (160 USD). Krótszy jest w jej przypadku również czas wypełniania elektronicznych formalności - ok. 20 minut. Rekomenduje się dokonanie tego na minimum 72 godziny przed przybyciem do USA. Rejestracji można dokonywać online.

Zgoda w systemie ESTA jest wydawana na dwa lata. W tym czasie można odwiedzać USA wielokrotnie, ale nie można podejmować pracy, a żaden pobyt nie może przekroczyć 90 dni. Podróżni z już otrzymaną wizą nie muszą ubiegać się o autoryzację ESTA i mogą dalej z niej korzystać.

Autoryzacji na nowych zasadach nie otrzymają z reguły osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamanie prawa imigracyjnego USA" - czytamy na stronie amerykańskiej ambasady w Polsce. Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię lub Jemen. W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie.

Polska w ruchu bezwizowym

Na początku listopada 2019 r. Polska dołączyła do programu ruchu bezwizowego Stanów Zjednoczonych. Oznacza to, że osoby udające się do USA w celach turystycznych lub biznesowych na okres do 90 dni mogą przekroczyć granicę z samym paszportem.

Polska dołączyła do programu, gdyż spełniła najważniejszy temu warunek - odsetek odmów wizowych spadł poniżej ustalonej w amerykańskich przepisach granicy 3 procent.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak