more_horiz
Wiadomości

Australijskie pożary pod kontrolą. Pomógł deszcz

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 11:34
Wszystkie pożary w Nowej Południowej Walii zostały opanowane. W walce z ogniem pomogły ulewne deszcze.Zastępca komisarza tamtejszej straży pożarnej Rob Rogers powiedział, że strażacy kontrolują pożary w stanie, który został najbardziej dotknięty przez żywioł od miesięcy pustoszący znaczne obszary Australii.
Intensywne opady deszczu w Australii
Intensywne opady deszczu w AustraliiFoto: PAP/EPA/DAN HIMBRECHTS

Australia 1200 PAP.jpg
Najpierw pożary i susze, teraz rekordowe powodzie. Australia walczy z żywiołem

- Nie we wszystkich miejscach ogień został ugaszony. Występują jeszcze pożary na dalekim południu stanu, ale wszystkie są pod kontrolą. Zatem teraz możemy się skoncentrować na pomocy ludziom w odbudowie - powiedział Rob Rogers.

Pożary w Australii rozpoczęły się we wrześniu. W szczytowym momencie na początku stycznia w Nowej Południowej Walii strażacy walczyli z ogniem w prawie 150 miejscach. W sumie w całym kraju pożary objęły prawie 12 milionów hektarów buszu. Zginęły 33 osoby. Ogień zniszczył ponad 2500 domów.

Występujące ostatnio, największe od 30 lat opady, ułatwiły walkę z pożarami. Jednocześnie jednak pojawiło się ryzyko powodzi i lawin błotnych. W ostatnich dniach z powodu gwałtownych powodzi ewakuowano kilkaset osób.

pkur

Zobacz także

Zobacz także