X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ciężka sytuacja w Korei Płd. Ponad tysiąc osób zainfekowanych koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 06:54
W Korei Południowej stwierdzono 169 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w środę koreańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Tym samym bilans osób zainfekowanych wzrósł w tym kraju do 1146. Armia USA podała, że zainfekowany jest jeden amerykański żołnierz, stacjonujący w Korei Płd.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: W Korei Południowej stwierdzono 169 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w środę koreańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Tym samym bilans osób zainfekowanych wzrósł w tym kraju do 1146. Armia USA podała, że zainfekowany jest jeden amerykański żołnierz, stacjonujący w Korei Płd.

Według Centrum 134 nowe przypadki zakażenia mają związek z nabożeństwami wyznawców Kościoła Jezusa Shincheonji w mieście Daegu, przez krytyków uważanego za sektę. Zdecydowana większość osób zainfekowanych brało udział właśnie w tych nabożeństwach.

Podejrzewa się, że podczas modłów zarażać mogła 61-letnia kobieta, określana jako "pacjentka 31", ponieważ była 31. osobą w Korei Płd., u której potwierdzono zakażenie. Kobieta ta doznała pierwszych objawów zakażenia 10 lutego, a wcześniej uczestniczyła w co najmniej czterech nabożeństwach.

Czytaj więcej
chiny 1200 pap.jpg
Chiny: koronawirus nie daje za wygraną. Dziesiątki nowych ofiar i setki zakażeń

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Cztery nowe ofiary koronawirusa we Włoszech. Rośnie liczba zakażonych

Dowództwo amerykańskiego kontyngentu w Korei Płd. poinformowało, że pozytywny wynik dał test, przeprowadzony u 23-letniego żołnierza USA, który został objęty kwarantanną w swoim miejscu zamieszkania poza bazą. Zakażony żołnierz przynależał do Camp Caroll niedaleko południowo-wschodniej części Daegu.

Apele do mieszkańców

Daegu i sąsiednie miasto Czeongdo określono jako "strefy zarządzania specjalnego". Mer Daegu zaapelował do mieszkańców, by w miarę możliwości nie wychodzili na zewnątrz. Natomiast w stolicy kraju, Seulu, władze zakazały demonstrowania w centrum miasta.

Wcześniej w niedzielę Narodowa Komisja Zdrowia Chin podała, że w kraju tym zanotowano 2442 przypadki śmiertelne zakażenia koronawirusem. 76 936 osób w Chinacj jest zainfekowanych.

jp

Czytaj także

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Algierii

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 23:31
Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem w Algierii - poinformowała tamtejsza telewizja państwowa, powołując się na ministra zdrowia. To drugi wykryty przypadek w Afryce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iran: wiceminister zdrowia ma koronawirusa. "Zacząłem właśnie leczenie"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 01:00
Wiceminister zdrowia Iranu został zdiagnozowany jako zakażony koronawirusem. Władze kraju poinformowały, że mężczyznę poddano kwarantannie. Spośród państw Bliskiego Wschodu to właśnie w Iranie zanotowano jak dotąd najwięcej przypadków koronawirusa. Miejscowe władze informują o 15 ofiarach i 95 osobach zakażonych.
rozwiń zwiń