more_horiz
Wiadomości

Badania nad szczepionką na koronawirusa. Polska firma odegra istotną rolę

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 05:22
Polska firma KO-MED będzie współpracować z Amerykanami przy badaniach klinicznych szczepionki na koronawirusa. Będzie to możliwe dzięki współpracy z Akademią Medyczną stanu Wisconsin (Medical College of Wisconsin). Prezes KO-MED doktor Marek Konieczny powiedział Polskiemu Radiu, że testy kliniczne szczepionki mogą rozpocząć się w połowie tego roku.
Audio
  • Firma KO-MED będzie uczestniczyć w badaniach nad szczepionką na koronawirusa - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
KO-MED będzie współpracować z Akademią Medyczną stanu Wisconsin
KO-MED będzie współpracować z Akademią Medyczną stanu WisconsinFoto: PAP/EPA/ROB ENGELAAR
Pinkas PAP 1200.jpg
"Mamy laboratoria, testy i wybitnych diagnostów". Szef GIS ws. koronawirusa

KO-MED Centra Medyczne jako pierwsza polska firma z branży ochrony zdrowia otworzyła na amerykańskiej uczelni medycznej własne biuro. Otwiera to drogę do udziału w badaniach prowadzonych przez Akademią Medyczną stanu Wisconsin, m.in. testach szczepionek na koronawirusa.

- Zanim one trafią do powszechnej sprzedaży będą przechodzić testy kliniczne i nasza firma będzie zabiegać, by dzięki udziałowi w badaniach klinicznych jeszcze w tym roku pacjenci w Polsce mogli być zabezpieczani przed koronawirusem - powiedział Konieczny.

Prezes polskiej firmy spodziewa się, że testy szczepionki rozpoczną się latem, najpóźniej wczesną jesienią. I choć wprowadzanie leku na rynek zwykle trwa kilka lat, to w przypadku szczepionki na koronawirusa okres ten prawdopodobnie zostanie skrócony.

Badania kliniczne nad rakiem

KO-MED będzie współpracować z Akademią Medyczną stanu Wisconsin przy pracach nad różnymi lekami. - To otwiera drogę do współpracy przy różnych projektach badawczych, przede wszystkim badaniach klinicznych nad rakiem - powiedział doradca strategiczny KO-MED Stanisław Pisarski.

Według Pisarskiego współpraca z amerykańską uczelnią zwiększy dostęp dla polskich pacjentów do najnowocześniejszych rozwiązań medycznych.

1200_koronawirus_PAP.jpg
Strach przed koronawirusem w Korei Południowej. Setki nowych zakażeń
Epidemia wywołana przez nowego koronawirusa z Wuhanu, którego fachowa nazwa to SARS-CoV-2 zatacza coraz szersze kręgi (opr. Adam Ziemienowicz) Epidemia wywołana przez nowego koronawirusa z Wuhanu, którego fachowa nazwa to SARS-CoV-2 zatacza coraz szersze kręgi (opr. Adam Ziemienowicz)

W uroczystości otwarcia biura polskiej firmy na Akademii Medycznej Wisconsin wzięli udział stanowi politycy, władze uczelni oraz przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Aktualna mapa, z danymi dot. liczby zakażeń koronawirusem na świecie, dostępna jest TUTAJ.

pb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem