more_horiz
Wiadomości

Do kiedy potrwa pandemia koronawirusa? Chiński ekspert prognozuje

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 16:28
Chiński epidemiolog Zhong Nanshan oszacował, że pandemia koronawirusa może potrwać do czerwca. Zaznaczył jednak, że koniecznym warunkiem, aby tak się stało, jest podjęcie przez inne kraje odpowiednich środków w walce z wirusem.
Zdjęciu ilustracyjne
Zdjęciu ilustracyjneFoto: PAP/EPA/JUSTIN LANE
koronawirus laboratorium sh f 1200.jpg
Szczepionka przeciw koronawirusowi coraz bliżej. Ruszają testy na ludziach

Chińskie władze przyznają, że szczyt epidemii w ich kraju już minął i obecnie odnotowuje się spadek liczby zakażeń koronawirusem. Miały w tym pomóc restrykcyjne środki, w tym niemal całkowita blokada prowincji Hubei.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. Sprawdź, punkt po punkcie, co to oznacza

Ekspert Zhong Nanshan wezwał inne państwa do mobilizacji oraz interwencji na skalę krajową. Wówczas możliwe jest zatrzymanie kryzysu wywołanego przez koronawirusa. 

W Europie sytuacja epidemiczna jest trudniejsza, niż była w Chinach. Głównym powodem jest rozproszenie zakażeń na różne regiony naszego kontynentu. W Państwie Środka epidemia była skoncentrowana w jednej prowincji Hubei, głównie w największym mieście tego regionu, 12-milionowym Wuhanie.

Na całym świecie w wyniku zakażenia koronawirusem zmarło ponad 6,5 tysiąca osób. Odnotowano w sumie niemal 170 tysięcy zakażonych.

Jak się chronić przed koronawirusem (PAP)

dn/dialymail/tvp/PAP

Zobacz także

Zobacz także