Dramatyczna sytuacja w Europie i USA. Amerykańska uczelnia podała najnowsze dane o pandemii

Jak podaje amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Maryland, który zajmuje się monitorowaniem pandemii, zakażonych na świecie jest ponad 530 tys. osób, a liczba zmarłych z powodu zakażenia SARS-CoV-2 przekroczyła 24 tys.

2020-03-27, 09:50

Dramatyczna sytuacja w Europie i USA. Amerykańska uczelnia podała najnowsze dane o pandemii

Posłuchaj

Liczba przypadków koronawirusa na świecie przekroczyła już pół miliona zakażonych. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Najgorsza sytuacja jest teraz w południowej Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. Najwięcej osób, 8215, wirus zabił we Włoszech. To dwa razy więcej niż w następnej w kolejności Hiszpanii, gdzie zmarło ponad 4300 osób.

Powiązany Artykuł

Korona Włochy PAP (2)-1200.jpg
Ponad pół miliona zakażonych koronawirusem. Świat w dobie SARS-CoV-2

Z kolei najwięcej zakażonych jest teraz w Stanach Zjednoczonych. Ich liczba, 85 tys., przekroczyła dane z Chin, gdzie po raz pierwszy pojawił się koronawirus SARS-CoV-2. W samym Nowym Jorku, który jest teraz epicentrum amerykańskiej epidemii, wykryto już 23 tys. zakażonych.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Rosną ogniska koronawirusa w USA. W jeden dzień zmarło 246 osób

Rośnie też liczba zakażonych w Turcji, a także w Izraelu, gdzie zmarła 10. ofiara pandemii. W Pakistanie jest już 1000 zakażonych osób.

REKLAMA

Nowe obostrzenia

Powiązany Artykuł

shutterstock król malezja 1200.jpg
Koronawirus na dworze królewskim w Malezji. Król i królowa w kwarantannie

Kolejne kraje wprowadzają lub zaostrzają dotychczasowe restrykcje. Australia odsyła swoich obywateli, którzy wrócili do kraju na kwarantannę do hotelu. Rosja wstrzymuje wszystkie zagraniczne loty i zamyka sklepy w Moskwie.

Całkowity zakaz opuszczania domów wprowadził Mauritius, a w Zimbabwe lekarze z państwowych szpitali dołączyli do pielęgniarek, które strajkują w proteście przeciwko zbyt małym zabezpieczeniom służby zdrowia w walce z pandemią.

W Gazie miejscowa agenda ONZ wstrzymała dystrybucję żywności w obawie o bezpieczeństwo swoich pracowników.

Wczoraj, podczas specjalnej wideokonferencji kraje grupy G20, czyli najbogatszych gospodarek świata, obiecały wpompować w swoje rynki 5 trylionów dolarów, by ograniczyć ekonomiczne skutki pandemii.

REKLAMA

Źródło: Johns Hopkins Center for Systems Science and Engineering

st

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej