Ponad 40 tys. ofiar na świecie, jedna trzecia to Włosi. Najnowsze dane o pandemii koronawirusa
43,5 tysiąca ofiar śmiertelnych oraz 876 tysięcy osób zakażonych na całym świecie - takie dane podaje amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem pandemii koronawirusa. Najgorsza sytuacja panuje teraz we Włoszech, w Hiszpanii i w Stanach Zjednoczonych.
2020-04-01, 15:25
Liczba ofiar we Włoszech wynosi 12,5 tysiąca. Oznacza to, że co trzecia ofiara śmiertelna pandemii to właśnie mieszkaniec Włoch.
Powiązany Artykuł
Pociągi TGV przewożą chorych we Francji, dramatyczna sytuacja w Hiszpanii. Koronawirus na świecie
Premier tego kraju Giuseppe Conte w wywiadzie dla niemieckiej telewizji ARD apelował o większą pomoc Europy. - Mierzymy się z epokową zmianą, jeśli chcemy wyjść z sytuacji zagrożenia, która obecnie niszczy naszą służbę zdrowia, naszą gospodarkę i życie społeczne. Europa musi teraz pokazać, czy rzeczywiście jest domem dla wszystkich - mówił.
Ponad 100 tys. zakażonych w Hiszpanii
W Hiszpanii jest już ponad 9 tysięcy ofiar pandemii oraz ponad 100 tysięcy zakażonych. Mieszkańcy kraju trzeci dzień z rzędu w południe oddali zmarłym hołd minutą ciszy.
Z kolei w Iranie, gdzie jest najgorsza sytuacja na Bliskim Wschodzie, liczba ofiar przekroczyła trzy tysiące.
REKLAMA
>>> [POSŁUCHAJ TAKŻE] "Koronawirus - raport" - podcast Polskiego Radia
Najwięcej zainfekowanych, 188 tysięcy, jest teraz w Stanach Zjednoczonych. W Ameryce zmarło już ponad 4 tysiące osób, a władze twierdzą, że epidemia może zabić od 100 do 240 tysięcy mieszkańców.
Johns Hopkins Center for Systems Science and Engineering
REKLAMA
Wszystkie kraje świata, poza jednym
Koronawirus jest teraz obecny we wszystkich krajach na świecie oprócz Jemenu. Nie wiadomo, czy w ogarniętym wojną domową kraju nie pojawił się żaden przypadek zakażenia, czy też władze nie są w stanie monitorować sytuacji, z powodu walk.
>>> [CZYTAJ TAKŻE] Wsparcie dla Włoch i Hiszpanii. NATO pomaga w walce z koronawirusem
Szef ONZ Antonio Guterres mówi, że pandemia koronawirusa jest dla świata największym wyzwaniem od czasu II wojny światowej.
mbl
REKLAMA
REKLAMA