X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Polska odmówiła relokacji uchodźców. Szefowa KE: Bruksela weźmie pod uwagę orzeczenie TSUE

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 15:44
Przewodnicząca Komisji Europejskiej powiedziała, że Bruksela weźmie pod uwagę orzeczenie unijnego Trybunału podczas prac nad reformą prawa azylowego. Chodzi o dzisiejszy werdykt sędziów z Luksemburga, że Polska, Czechy i Węgry złamały unijne prawo, odmawiając udziału w programie relokacji 160 tysięcy uchodźców z obozów we Włoszech i w Grecji.
Audio
  • Szefowa KE: to jest ważne orzeczenie. Odnosi się do przeszłości, ale daje wytyczne na przyszłość. Trybunał jasno określił odpowiedzialność państw członkowskich (IAR)
Ursula von der Leyen
Ursula von der LeyenFoto: PAP/EPA/FRANCOIS LENOIR / POOL

TSUE Luksemburg free shutter 1200.jpg
Odmowa relokacji uchodźców przez Polskę. Jest wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE

Program już wygasł, był uzgodniony w 2015 roku i rozpisany na dwa lata. - To orzeczenie odnosi się do przeszłości, ale daje wytyczne na przyszłość i jest ważne, jeśli chodzi o określenie odpowiedzialności państw członkowskich - powiedziała Ursula von der Leyen. Nie poinformowała w jaki sposób orzeczenie zostanie wykorzystane do prac nad reformą prawa azylowego. Powiedziała jedynie, że projekt zostanie zaprezentowany po Świętach Wielkanocnych.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prof. Żurawski vel Grajewski: obraz potęgi UE był wykreowany przez propagandę

Jeśli chodzi o przyjmowanie uchodźców, to Komisja Europejska kilka lat temu przyznała, że wymuszanie obowiązkowej relokacji było błędem. A na unijnym szczycie w czerwcu 2018 roku europejscy przywódcy ostatecznie i jednomyślnie zdecydowali, że nie będzie przymusowej relokacji uchodźców.

Polska, wspólnie z Czechami i Węgrami sprzeciwiały się obowiązkowemu przyjmowaniu uchodźców i tłumaczyły to kwestiami bezpieczeństwa i ochroną porządku publicznego. Trzy kraje odwoływały się również do zapisów traktatowych i wyłącznych kompetencji państw członkowskich w tej sprawie. Warszawa, Praga i Budapeszt, wskazując na zagrożenia, mówiły również, że w wielu przypadkach tożsamość uchodźców była niemożliwa do zweryfikowania.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Europeista: pewne sytuacje pokazują, że powrót granic narodowych w UE jest niezbędny

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 13:59
- Pojawiają się niekiedy sytuacje, kiedy powrót granic narodowych wewnątrz Unii Europejskiej jest ze względów bezpieczeństwa niezbędny. Trzeba pomyśleć o tym, aby państwa członkowskie miały tutaj pole możliwości, a integracja europejska nas w tym zakresie nie osłabiała - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grzegorz Grosse, europeista z UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szefowa KE zapowiada wzmocnienie walki z fake newsami dot. koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 01:41
- Unia Europejska musi wzmocnić walkę z fake newsami w kontekście pandemii koronawirusa, gdyż zagrażają one bezpieczeństwu naszych obywateli – poinformowała na konferencji w Brukseli szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
rozwiń zwiń