X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koronawirus, ubóstwo i brak żywności w Wenezueli. Polskie misje wspólnie ruszyły z pomocą

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 07:54
Dwie polskie organizacje rozpoczęły wspólną akcję pomocową dla mieszkańców Wenezueli. Polska Misja Medyczna i Caritas Polska dostarczają paczki żywnościowe do pogrążonego w głębokim kryzysie gospodarczym kraju. Pomoc ma w sumie trafić do 800 osób.
Audio
  • Polska Misja Medyczna i Caritas wspólnie pomagają Wenezueli (IAR)
Pomoc Wenezueli
Pomoc WenezueliFoto: Polska Misja Medyczna

Cox’s Bazaar_1200.jpg
Koronawirus dotarł do największego obozu dla uchodźców na świecie. Mieszka tam niemal milion osób

Według informacji Polskiej Misji Medycznej i Caritasu, w każdej paczce znaleźć można mięso, olej, ryż, makaron czy mąkę. Pomoc trafi do najbardziej potrzebujących rodzin, mieszkających w regionie granicy z Kolumbią. Dostarczyć paczki na miejsce pomoże lokalny oddział Caritasu, który wcześniej zbierał informacje o osobach potrzebujących.

Wenezuela od kilku lat zmaga się z potężnym kryzysem gospodarczym. Fatalne zarządzanie zasobami państwa sprawiło, że rośnie inflacja, a z miesiąca na miesiąc przybywa osób ubogich. Jedynie 15 procent mieszkańców stać na spełnienie wszystkich podstawowych potrzeb.

Zamknięcie granic

Do niedawna Wenezuelczycy kupowali jedzenie w Kolumbii, ale pandemia koronawirusa spowodowała zamknięcie granic i kolejny wzrost cen. Zwiększyły się też braki prądu i paliwa, a w szpitalach brakuje nawet leków i czystej wody.

Caritas i Polska Misja Medyczna zbierają pieniądze na pomoc Wenezuelczykom. Szczegóły zbiórki można znaleźć na stronach internetowych obu organizacji.

pkur

Czytaj także

Wolontariat w DPS-ach, zbiórki pieniędzy, pomoc psychologiczna i modlitwa. Działania Kościoła w walce z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 13:00
W pomoc w czasie pandemii koronawirusa zaangażowani są wolontariusze ze wszystkich 44 polskich diecezji. Przygotowują paczki żywnościowe, ciepłe posiłki dla seniorów i osób w kwarantannie. Organizowane są zbiórki finansowe i rzeczowe na wyposażenie szpitali, wirtualne warsztaty i pomoc w odrabianiu lekcji dla dzieci oraz wsparcie duchowe i psychologiczne – to tylko niektóre inicjatywy charytatywne prowadzone przez Kościół, by pomóc dotkniętym przez koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 25 tys. testów na koronawirusa w ciągu ostatniej doby. Nowe dane resortu zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 14:00
Cały czas sukcesywnie zwiększa się dobowa liczba przeprowadzanych testów na koronawirusa w Polsce. Tylko w piątek laboratoria w naszym kraju zbadały 25,1 tys. próbek.
rozwiń zwiń