Trudna sytuacja w Brazylii i Meksyku. Na całym świecie w wyniku COVID-19 zmarło już 390 tys. osób

Ciężka sytuacja w USA, Brazylii i Meksyku oraz kolejny wzrost liczby zakażonych w Iranie - tak wygląda obecnie pandemia koronawirusa. Według naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, na całym świecie w wyniku COVID-19 zmarło prawie 390 tysięcy osób, a liczba zakażeń przekroczyła 6,5 miliona. Wyleczyć udało się ponad 3 miliony osób.

2020-06-04, 21:39

Trudna sytuacja w Brazylii i Meksyku. Na całym świecie w wyniku COVID-19 zmarło już 390 tys. osób
Koronawirus na świecie. Foto: PAP/EPA/AHMED JALIL

Posłuchaj

Koronawirus - 390 tysięcy ofiar. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
+
Dodaj do playlisty

W Iranie, gdzie jeszcze niedawno sytuacja wydawała się opanowana, trzeci dzień z rzędu liczba nowych zakażeń przekroczyła 3 tysiące. Prezydent kraju ostrzegł, że jeśli mieszkańcy nie będą przestrzegali zasady dystansu, to na powrót zostaną zaostrzone restrykcje.

Powiązany Artykuł

koronawirus 1200 pap (3).jpg
Dobre wiadomości z Włoch. Najmniej nowych przypadków od końca lutego

Wciąż rośnie liczba zakażeń w Stanach Zjednoczonych i wynosi już ponad milion 900 tysięcy. Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo zapowiedział, że tysiące osób, które wychodzą na ulice w proteście po śmierci czarnoskórego George’a Floyda, będą mogły poddać się testom na obecność koronawirusa.

- W całym stanie protestuje 30 tysięcy osób. Wiele z nich nosi maseczki, ale nie ma mowy o dystansie społecznym. Dlatego otworzymy dla nich miejsca do testów - mówił.

Trudna sytuacja jest w Brazylii i Meksyku

Wielka Brytania wprowadza od 15 czerwca obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych, a Francja odwołała właśnie tradycyjną wojskową paradę z okazji francuskiego święta narodowego, Dnia Bastylii. 

REKLAMA

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> Papież przekazał na aukcję rower mistrza świata. Uzyskane środki trafią do szpitali w Brescii i Bergamo

Trudna sytuacja jest w Brazylii i Meksyku, gdzie minionej doby zmarło odpowiednio 1300 i 1100 osób. To właśnie kraje Ameryki Południowej uznawane są obecnie za epicentrum pandemii.

Znacznie poprawiła się natomiast sytuacja w Europie. We Włoszech dobowa liczba zmarłych (88) jest najniższa od ponad trzech miesięcy.

kad

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej