X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tadeusz Kościuszko patronem bazy Fort Bragg w USA? Apel do Donalda Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 04:15
Działająca w USA Fundacja Kościuszkowska proponuje, by zmienić nazwę amerykańskiej bazy wojskowej Fort Bragg na Fort Kościuszko. Organizacja skierowała w tej sprawie list do prezydenta Donalda Trumpa.
Audio
  • Propozycja Fundacji Kościuszkowskiej: Fort Kościuszko zamiast Fort Bragg - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Tadeusz Kościuszko
Tadeusz KościuszkoFoto: Obraz Kazimierza Wojniakowskiego (1771-1812)/domena publiczna
1200_pomnik_Kościuszko_TT.jpg
"Jestem zbulwersowany". Ambasador Polski w USA o zdewastowaniu pomnika Kościuszki

W liście do prezydenta Stanów Zjednoczonych szefowie Fundacji Kościuszkowskiej Marek Skulimowski i Alex Storożyński zwrócili uwagę, że Stany Zjednoczone mają 10 baz wojskowych noszących imiona dowódców Konfederacji.

Czytaj także:

"Byli to zdrajcy, którzy wypowiedzieli wojnę Stanom Zjednoczonym" - przypomnieli, pytając, dlaczego amerykańscy żołnierze mieliby mieć bazę na cześć swoich wrogów. "To nie ma żadnego sensu" - stwierdzili i zaproponowali, by Fort Bragg zmienił nazwę na Fort Kościuszko.

mid-20601124 (1).jpg
Prezydent Andrzej Duda o odnowieniu pomnika Kościuszki w USA: na Polonii zawsze można polegać

Szefowie Fundacji Kościuszkowskiej przypomnieli zasługi polskiego generała nie tylko podczas wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

"Kościuszko walczył o wolność dla chłopów pańszczyźnianych w Europie i zabiegał o prawa niewolników z Afryki, rdzennych Amerykanów, Żydów, kobiet i innych grup" - napisali Storożyński i Skulimowski przypominając, że Kościuszko chciał przeznaczyć całe wynagrodzenie za służbę podczas wojny o niepodległość USA na wykupienie, edukację i zakup ziemi dla niewolników.

"Jeśli kiedykolwiek istniał dowódca, z którego wszyscy Amerykanie mogą być dumni, to był nim właśnie Kościuszko" - zakończyli swój apel szefowie Fundacji Kościuszkowskiej.

Postulaty zmiany nazw amerykańskich baz wojskowych noszących imiona generałów Konfederacji pojawiły się po protestach po śmierci George’a Floyda. Pentagon wyraził otwartość na takie zmiany, ale wykluczył je prezydent Donald Trump.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Waszyngton: Polonia pomoże odnowić pomnik Tadeusza Kościuszki

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 08:18
Dewastacja pomnika Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie oburzyła Polaków na całym świecie. Amerykańska Polonia potępiła czyn wandali, którzy obrali monument za cel podczas protestów ku pamięci zabitego przez policję George’a Floyda. Zapowiada też, że przywróci świetność statule bohatera obojga narodów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ktoś pomalował go ciemną farbą". Znów zdewastowano pomnik Tadeusza Kościuszki w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 12:20
Pomnik Tadeusza Kościuszki w Warszawie znów został zniszczony. - Dzisiaj w nocy już drugi raz pomalowali go nieznani sprawcy – poinformowała rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Całkowicie naganna postawa". Kleiber o niszczeniu europejskich pomników po śmierci George'a Floyda

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 16:30
- Mogę wyobrazić sobie protest przed ambasadą Stanów Zjednoczonych w Warszawie, ale dewastowanie pomnika Tadeusza Kościuszki jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe i paradoksalne - powiedział prof. Michał Kleiner, były szef Polskiej Akademii Nauk. - To gest solidarności z protestującymi w USA, ale to postawa całkowicie naganna - dodał.
rozwiń zwiń