more_horiz
Wiadomości

Już niedługo będzie można ponownie podróżować do Egiptu. Znamy datę otwarcia tamtejszych lotnisk i kurortów

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 00:09
Egipt ponownie otworzy wszystkie swoje lotniska 1 lipca - poinformował w niedzielę minister lotnictwa cywilnego Mohamed Manar Anba. Regularne loty międzynarodowe zostały w tym kraju zawieszone w marcu w związku z wybuchem pandemii koronawirusa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/slava296

Minister powiedział na konferencji prasowej, że loty będą wznawiane stopniowo.

Dodał, że turystyka zagraniczna będzie ograniczona do kurortów w trzech prowincjach. W czwartek rząd zapowiedział, że od 1 lipca otworzy najważniejsze egipskie kurorty nadmorskie dla lotów międzynarodowych i zagranicznych turystów.

Czytaj więcej
granica shutterstock_1712155192 1200.jpg
Od poniedziałku Polacy bez przeszkód mogą podróżować do większość państw UE

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] "Ceny z dnia na dzień idą w górę". Ekspert o branży turystycznej

Mohamed Manar Anba i minister turystyki Khaled al-Anani przedstawili środki, jakie należy podjąć w samolotach, na lotniskach i w hotelach, aby pomóc zapewnić bezpieczeństwo zagranicznym turystom.

Obowiązkowe testy, tylko dla niektórych

Ministrowie stwierdzili, że podróżni z krajów o wysokim wskaźniku zakażeń koronawirusem, w oparciu o ocenę Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), muszą przejść testy na obecność SARS-CoV-2, zanim przybędą do Egiptu.

W Egipcie potwierdzono blisko 43 tys. przypadków zakażenia koronawirusem i 1 448 zgonów w wyniku COVID-19. Liczba ta jest niższa niż w wielu krajach europejskich, ale, jak podała w niedzielę agencja Reutera, w ciągu ostatnich trzech tygodni odnotowano wzrost liczby infekcji. 

jp

Zobacz także

Zobacz także