X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Rosja bezkarnie zanieczyszcza Arktykę". Przemysłowe odpady wpadają do rzeki

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 11:40
- Rosyjski koncern Nornikiel bezkarnie zanieczyszcza Arktykę - alarmują działacze Greenpeace. Ekolodzy twierdzą, że zakłady należące do tej firmy spuszczają ścieki poprzemysłowe do rzeki w okolicach Norylska. W maju doszło tam do jednej z największych katastrof ekologicznych w Arktyce. Ze zbiorników elektrowni, należącej do koncernu Nornikiel wylało się 21 tysięcy ton oleju napędowego.
Norylsk znajduje się w azjatyckiej części Rosji
Norylsk znajduje się w azjatyckiej części RosjiFoto: Churochkin/EastNews

Ekolodzy z Greenpeace i reporterzy "Nowej Gaziety" ustalili, że Nornikiel wypompowuje skażoną wodę ze zbiornika zakładu wzbogacania metali ciężkich w okolicach miasteczka Tałnach. - Zanieczyszczenia zalewają tundrę i ruczajami przedostają się do okolicznych rzek i jeziora Piasino - poinformowała "Nowaja Gazieta".

Posłuchaj
00:51 10493675_1.mp3 Rosja: w Norylsku przemysłowe odpady wylewają do rzeki - relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Jej reporterzy pracujący w Norylsku, wspólnie z działaczami Greenpeace wezwali policję oraz służby nadzoru ekologicznego.

EbdAa9qXQAYji-z (1).jpg
Wykryto wyższy poziom radiacji. Źródło w regionie Bałtyku, może to być Rosja, Petersburg

"Nornikiel od lat łamie zalecenia inspektorów ochronnych środowiska"

Pracę pomp wstrzymano i zdemontowano rury, którymi wypompowywane były odpady. Po majowym wycieku oleju napędowego, dziennikarze "Nowej Gaziety" przez kilka tygodni zbierali próbki gruntu i wody. Jednak służby bezpieczeństwa lotniska w Norylsku nie pozwalają wywieźć zebranego materiału.

Wcześniej rosyjska agencja RBK podała, że Nornikiel od kilku lat łamie zalecenia inspektorów ochronnych środowiska i nie modernizuje systemów zabezpieczających przed zanieczyszczaniem gruntu i wody.

Według ekologów, środowisko w okolicach Norylska jest tak zanieczyszczone, że od dawna w okolicznych rzekach i jeziorach prawie nie ma ryb.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemieccy ekolodzy zablokowali kopalnie węgla. Żądają ich całkowitej likwidacji

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 11:35
Od rana trwają akcje protestacyjne niemieckich ekologów, którzy żądają natychmiastowego zamknięcia kopalń odkrywkowych węgla brunatnego Garzweiler w Nadrenii-Północnej Westfalii oraz Jaenschwalde w Brandenburgii. Ze względu na zagrożenie zdrowia i życia ludzkiego oba zakłady wstrzymały wydobycie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NYT: Rosja finansowała ataki na amerykańskich żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 09:56
Według informacji, do jakich dotarł amerykański wywiad, Rosja opłacała sprzymierzonych z talibami bojowników i zwykłych kryminalistów, by dokonywali ataków na żołnierzy USA i NATO w Afganistanie - poinformował w piątek dziennik "The New York Times".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jasina o "wyzerowaniu" kadencji prezydenta Rosji: Putin musi grać swoją komedię do końca

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 20:23
- Władimir Putin z biegiem lat staje się przywódcą coraz bardziej dominującym, coraz ważniejszym, coraz bardziej niezastępowalnym - mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń