more_horiz
Wiadomości

Włochy: blisko jedna czwarta mieszkańców górskich kurortów ma przeciwciała koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 20:25
Około 23 procent ludności pięciu kurortów narciarskich w Trydencie na północy Włoch ma przeciwciała koronawirusa - ustalono podczas badań przeprowadzonych przez krajowy Instytut Zdrowia. Zbadano tam 85 procent mieszkańców w wieku powyżej 10 lat.
We Włoszech otwarto kina plenerowe. Widzowie muszą się jednak zgodzić na sprawdzenie temperatury przed seansem
We Włoszech otwarto kina plenerowe. Widzowie muszą się jednak zgodzić na sprawdzenie temperatury przed seansemFoto: PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI

Masowym badaniom, zorganizowanym we współpracy z lokalnymi władzami, poddano ludność tych miejscowości górskich w regionie, w których stwierdzono najwięcej przypadków zakażeń.

Włochy koronawirus 1200 PAP.jpg
Dobre informacje z Włoch. Najmniejsza dobowa liczba zgonów na COVID-19 od końca lutego

Posłuchaj
00:48 wloxhy-korona-spec-Kowalczu.mp3 Ostatniej doby we Włoszech zmarło 7 osób zakażonych koronawirusem. To 16 mniej niż wczoraj i najmniej od końca lutego. Po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy zwiększyła się za to liczba chorych i hospitalizowanych - relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

 

Czytaj także: 

Testy wykazały, że przeciwciała rozwinęły się u 27 procent mieszkańców Canazei, 24 procent ludności Campitello di Fassa, 23 procent w Vermiglio, 20 procent w Borgo Chiese i 17 procent w Pieve di Bono.

W Trydencie stwierdzono łącznie ponad 4800 zakażeń. Na COVID-19 zmarło tam 405 osób.

Rekord padł w Lombardii

Rekord pod względem odsetka osób z przeciwciałami koronawirusa padł w Bergamo, jednym z głównych ognisk zakażeń w Lombardii. Na podstawie badań serologicznych stwierdzono tam, że 57 procent mieszkańców tego rejonu miało kontakt z wirusem, w wyniku czego w ich organizmach rozwinęły się przeciwciała.


mbl

Zobacz także

Zobacz także