X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kłamstwo o "polskich obozach" znów w niemieckich mediach. Interweniowała ambasada

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2020 13:00
Niemiecki dziennik "Allgaeuer Zeitung" na swoich stronach internetowych napisał o "polskim obozie koncentracyjnym". Polska Ambasada w Berlinie podjęła interwencję w tej sprawie, żądając od redakcji szybkiego sprostowania tego fałszywego określenia. Zwrot został usunięty.
Auschwitz-Birkenau
Auschwitz-BirkenauFoto: Jose Blasco Pitarch/Shutterstock

Artykuł ukazał się na stronie internetowej wczoraj wieczorem. Gazeta, omawiając historię Enegelberta M., napisała, że był on jednym z ostatnich więźniów, któremu w "polskim obozie koncentracyjnym »Auschwitz«" wytatuowano obozowy numer na ramieniu. Aktualizacja dokonana przed południem usunęła określenie "polski".

Posłuchaj
00:46 Polskie obozy niemcy Maszewski IAR.mp3 Niemieckie media znów użyły kłamliwego sformułowania "polskie obozy". Relacja Waldemara Maszewskiego
EN_1200-jude.jpg
"Nawet 5 ataków dziennie". W Niemczech wzrost przestępstw o charakterze antysemickim

Rzecznik prasowy polskiej ambasady w Berlinie Dariusz Pawłoś powiedział Polskiemu Radiu, że natychmiast do redakcji "Allgaeuer Zeitung" w Kemtpen zostało wysłane pismo z żądaniem sprostowania.

"Obraźliwe dla ofiar, ich rodzin i wszystkich Polaków"

- Sformułowania takie jak "polskie obozy koncentracyjne", czy "polskie obozy zagłady", czy też "obozy koncentracyjne w Polsce" są nie tylko obraźliwe dla Polaków i polskich obywateli, którzy cierpieli i ginęli w tych obozach, ale również dla ich rodzin i całego polskiego społeczeństwa - powiedział rzecznik.

Zobacz także:

Rzecznik prasowy polskiej ambasady zapewnił, że Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie oraz polskie placówki konsularne zawsze będą interweniować w sytuacjach, gdy będzie fałszowana historia Polski i gdy będzie szkalowane dobre imię Polski i Polaków.

jmo

Czytaj także

Niemcy przepraszają za słowa o "polskim obozie zagłady". Skuteczna interwencja ambasady

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 09:43
Organizatorzy obchodów rocznicy "Nocy kryształowej" w miejscowości Cannstatt pod Stuttgartem 9 listopada przepraszają za użycie w zaproszeniu na uroczystości sformułowania "polski obóz zagłady" w odniesieniu do KL Auschwitz-Birkenau. Interwencję w tej sprawie podjęła Ambasada RP w Berlinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie można II wojny zredukować do Holokaustu". Ambasador Przyłębski o rewidowaniu historii

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 14:55
W Berlinie przed pomnikiem Ofiar Obozów Koncentracyjnych odbyły się uroczystości związane z 80. rocznicą pierwszego transportu Polaków do niemieckiego obozu KL Auschwitz. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego, władze Brandenburgii oraz ambasador w Berlinie profesor Andrzej Przyłębski.
rozwiń zwiń