X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier o rozmowach w Brukseli: Polska nie godzi się na ogólną klauzulę dot. praworządności

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 12:33
Premier Mateusz Morawiecki powiedział w Brukseli, że nie ma konsensusu w rozmowach na unijnym szczycie w Brukseli. - Polska nie może się zgodzić na ogólnie sformułowany mechanizm powiązania unijnych funduszy z praworządnością - mówił przed wznowieniem obrad trzeciego dnia szczytu w Brukseli.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/EPA/JOHN THYS / POOL

merkel 1200 pap.jpg
Szczyt UE. Angela Merkel: jest wola, ale porozumienia może dziś nie być

Szef rządu mówił, że kwestia praworządnościowa jest nadużywana w Unii. - Jest traktowana jako swego rodzaju straszak. Na taki warunek ogólnie sformułowany nie możemy się zgodzić, bo on grozi dużymi ryzykami. Jest to narzędzie w rękach silniejszych państw, które mogą zacząć szantażować inne państwa - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Kwestia powiązania funduszy z praworządnością to jeden z punktów spornych na szczycie. Polska i Węgry w sprzeciwie wobec tego mechanizmu otrzymały poparcie Czech, Słowenii, Łotwy i Portugalii. Na taki mechanizm z kolei naciskają kraje szeroko rozumianej północy Europy, przede wszystkim Holandia, Dania, Szwecja i Finlandia.

Posłuchaj
00:26 10531709_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki o rozmowach w Brukseli: jest dużo rozbieżności (IAR)

 Rozbieżności państw UE

Szef polskiego rządu mówił ponadto, że nie do zaakceptowania jest uzależnianie wypłat od kwestii związanych z praworządnością. Klazula, która jej dotyczy, jest według premiera bardzo ogólna.

Mateusz Morawiecki nie powiedział o jakie państwa chodzi, bo - jak stwierdził - może to dotyczyć wszystkich. - Po dwóch dniach negocjacji wciąż są duże rozbieżności wśród państw członkowskich - zaznaczył.

Posłuchaj

00:25 10531732_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki o wzmocnieniu mechanizmów kontroli wydawania unijnych pieniędzy (IAR)

 Mechanizmy kontroli

Premier Mateusz Morawiecki powiedział ponadto, że Polska opowiada się za wzmocnieniem nadzoru na wydawaniem unijnych pieniędzy. To jedna ze spornych kwestii, jakie są podnoszone podczas szczytu.

Europejscy przywódcy przez ostatnie dwa dni próbowali osiągnąć porozumienie w sprawie wydatków Wspólnoty na najbliższe lata i funduszu odbudowy po pandemii. Szczyt przedłużono o kolejny dzień. Obrady mają być wznowione po południu.

pkur

Czytaj także

Węgry proponują na szczycie UE wykreślenie praworządności z przedłożonego kompromisu

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 20:10
 Węgry zaproponowały wykreślenie odniesień do praworządności z tekstu dotyczącego wieloletniego budżetu unijnego i funduszu odbudowy, którym zajmują się na szczycie UE przywódcy unijni. Informację tę potwierdziły źródła dyplomatyczne z tego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt UE przerwany do niedzieli. Premier spotkał się z przywódcami V4, Słowenii, Chorwacji i Łotwy

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 01:40
W Brukseli nocne spotkanie przywódców Grupy Wyszehradzkiej z premierem Słowenii Janezem Janszą. Szefowie rządów Polski, Czech, Węgier, Słowacji i Słowenii spotkali się po zakończeniu sobotniej sesji nadzwyczajnego szczytu Rady Europejskiej. Po zakończeniu drugiego dnia unijnego szczytu w Brukseli premier Mateusz Morawiecki przeprowadził jeszcze konsultacje z przywódcami Chorwacji i Łotwy.
rozwiń zwiń