more_horiz
Wiadomości

Włoski rząd ukrywał dane dotyczące pandemii. Opublikowano zapisy narad

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 11:17
Włoski rząd ukrywał przed mediami dane i prognozy, dotyczące pandemii koronawirusa i lekceważył zalecenia komitetu naukowo-technicznego, który sam powołał do walki z pandemią. Takie wnioski płyną z opublikowanych zapisów narad komitetu z rządem.
Koronawirus we Włoszech
Koronawirus we WłoszechFoto: PAP/EPA/Mourad Balti Touati

berlusconi 1200 pap.jpg
Silvio Berlusconi zakażony koronawirusem

Pod naciskiem mediów część zapisów opublikowano na stronie internetowej Ochrony Cywilnej. Okazuje się, że rząd, mimo zaleceń komitetu, zwlekał z otoczeniem kordonem sanitarnym gmin w Lombardii, najbardziej dotkniętych pandemią.

Już 12 lutego eksperci przedstawili prognozy rozwoju pandemii, z których wynikało, że należy się liczyć ze śmiercią 35 tysięcy osób i milionem zakażonych.

Stan epidemii

Taki jest obecny stan epidemii we Włoszech. Eksperci sugerowali natychmiastowe podjęcie środków bezpieczeństwa i wprowadzenie "lockdownu" na północy Włoch.

Rząd uczynił to dopiero 9 marca na terenie całego kraju. Wyszło również na jaw, że na jednym z posiedzeń ustalono, iż nie należy ujawniać mediom pewnych danych statystycznych.

pkur

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem