more_horiz
Wiadomości

Koronawirus w Niemczech. Naruszenie obostrzeń może kosztować 1000 euro

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 16:47
Berlin zmaga się z rekordowym wzrostem zachorowań na koronawirusa. Lokalny rząd w niemieckiej stolicy rozważa wprowadzenie surowszych restrykcji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Nikola Barbutov/ Shutrterstock

Instytut im. Roberta Kocha podał, że dobowa liczba zakażeń COVID-19 w Niemczech od trzech dni przekracza 2,5 tysiąca. Największy wzrost infekcji odnotowano w Berlinie.

michel pap 1200.jpg
"Unia będzie ściślej koordynować środki związane z pandemią". Charles Michel po szczycie UE

W sobotę został w stolicy przywrócony obowiązek noszenia maseczek w budynkach biurowych. Lokalny rząd rozważa ponadto wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach od 23 do 6 rano.

Posłuchaj
00:56 niemcy korona.mp3 Koronawirus w Niemczech: naruszenie obostrzeń może kosztować 1000 euro. Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR)

 

Mimo gwałtownego wzrostu zachorowań większość niemieckich szkół pozostaje otwarta. Kilka dni temu kanclerz Angela Merkel tłumaczyła, że w czasach pandemii edukacja powinna być "społecznym i politycznym priorytetem".

Czytaj także:

We wtorek rząd federalny i premierzy landów porozumieli się w sprawie nowych obostrzeń. Każdy, kto w lokalach podaje nieprawdziwe dane kontaktowe, musi się liczyć z karą pieniężną. Jej ustalona minimalna wysokość wynosi 50 euro. Bawarczykom grozi jednak już w przypadku naruszeń grzywna w wysokości 250 euro, a mieszkańcom Szlezwiku-Holsztyna nawet 1000 euro.

itom

Zobacz także

Zobacz także