X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kilka razy więcej zgonów na COVID-19 niż na zapalenie płuc. Niepokojące dane z Wlk. Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 00:20
Od początku roku do końca sierpnia liczba zgonów z powodu COVID-19 w Anglii i Walii była prawie 3,5-krotnie wyższa niż z powodu zapalenie płuc i grypy razem wziętych - wynika z opublikowanych danych brytyjskiego urzędu statystycznego ONS.
Znacznie większa liczba zgonów z powodu COVID-19 po części wynika z tego, że jest to nowa choroba, na którą w odróżnieniu od grypy, nie ma jeszcze szczepionki
Znacznie większa liczba zgonów z powodu COVID-19 po części wynika z tego, że jest to nowa choroba, na którą w odróżnieniu od grypy, nie ma jeszcze szczepionkiFoto: East News/Vladimir Astapkovich
mid-epa08729460 (1).jpg
Gwałtowne pogorszenie sytuacji pandemicznej w Europie. Rekordowe wzrosty zachorowań

Jak podał ONS, w okresie od stycznia do sierpnia z powodu COVID-19 zmarło 48 168 osób, podczas gdy z powodu zapalenia płuc 13 600 osób, zaś wskutek grypy tylko 394. To oznacza, że spośród 389 835 zgonów, które miały miejsce w Anglii i Walii przez pierwsze osiem miesięcy roku, COVID-19 był przyczyną 12,4 proc., zapalenie płuc - 3,5 proc., zaś grypa - 0,1 proc.

Czytaj także:

ONS brał pod uwagę w tych danych podstawową przyczynę zgonu. Wprawdzie zapalenie płuc i grypa były wspomniane więcej razy w aktach zgonu niż COVID-19, ale znacznie rzadziej były podstawową przyczyną zgonu.

Szczepionka covid 1200 free.jpg
"Szczepionka na COVID-19 szybko nie przywróci normalnej codzienności". Brytyjscy eksperci rozwiewają złudzenia

Zapalenie płuc i grypa częściej były przyczyną zgonu w styczniu i lutym, gdy epidemia COVID-19 jeszcze nie dotarła do Wielkiej Brytanii, a także w lipcu i sierpniu, ale w każdym z ośmiu miesięcy roku liczba zgonów na zapalenie płuc i grypę była niższa od średniej z poprzednich pięciu lat. COVID-19 częściej był przyczyną zgonu w pozostałych czterech miesiącach, przy czym szczególnie duża różnica była w kwietniu i maju.

Jak zwracają uwagę eksperci, znacznie większa liczba zgonów z powodu COVID-19 po części wynika z tego, że jest to nowa choroba, na którą w odróżnieniu od grypy, nie ma jeszcze szczepionki. Ponadto w normalnej sytuacji, bez pandemii, część z osób, które zmarły z powodu COVID-19 zapewne zmarłaby na grypę lub zapalenie płuc.

***

Szybki test na koronawirusa (opr. Maciej Zieliński/PAP) Szybki test na koronawirusa (opr. Maciej Zieliński/PAP)

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Hiszpanii ponad 12 tys. nowych zakażeń, we Francji ponad 18 tys. COVID-19 na świecie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 22:45
W szpitalach w Paryżu i w regionie Île-de-France wprowadzono tak zwany biały plan, czyli stan kryzysowy oznaczający pełną mobilizację zespołów. Tymczasem brytyjscy eksperci ostrzegają, że należy się przygotować na dłuższą walkę z COVID-19. Zapraszamy do przeczytania relacji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włosko-brytyjska szczepionka przeciwko koronawirusowi. Może być dostępna jeszcze w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 17:33
W przyszłym tygodniu spodziewane są pierwsze wyniki przeprowadzanych na ochotnikach testów włosko-brytyjskiej szczepionki przeciw koronawirusowi. Doradca włoskiego ministra zdrowia twierdzi, że - w przypadku satysfakcjonujących wyników - pierwszych dawek szczepionki można spodziewać się jeszcze w tym roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia COVID-19. Rekordowy wzrost liczby zakażeń na świecie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 20:40
Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że w ciągu ostatniej doby na całym świecie zanotowano 338 779 nowych zakażeń koronawirusem.
rozwiń zwiń