X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wzajemne uznawanie testów i wymiana informacji. UE chce lepszej koordynacji walki z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 16:19
Unijne kraje porozumiały się w sprawie koordynacji ograniczeń związanych z COVID-19. Uzgodnienia przewidują między innymi wzajemne informowanie z 48-godzinnym wyprzedzeniem o obostrzeniach dotyczących przemieszczania się.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock / Alexandros Michailidis

Porozumienie osiągnęli ministrowie do spraw europejskich na spotkaniu w Luksemburgu. Ministrowie ocenili, że decyzje ograniczające swobodny przepływ osób, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, muszą być proporcjonalne i niedyskryminujące.

Wielka Brytania koronawirus 1200 PAP.jpg
Czesi zamykają szkoły, amerykańska firma przerywa prace nad szczepionką. COVID-19 na świecie

Wymiana informacji

Posłuchaj
00:51 UE covid.mp3 Zgoda w UE ws. koordynacji ograniczeń z powodu COVID-19. Relacja Beaty Płomeckiej z Brukseli (IAR)

 

Unijne kraje mają co tydzień wysyłać do Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób dane dotyczące przypadków COVID-19 z ostatnich 14 dni, a także liczby przeprowadzonych testów z ostatniego tygodnia i odsetek pozytywnych wyników.

Na tej podstawie będzie publikowana mapa państw z podziałem na regiony oznaczona kolorami - zielonym, pomarańczowym, czerwonym oraz szarym. W przypadku przyjazdu z państw oznaczonych kolorem pomarańczowym i czerwonym mają być wymagane od podróżnych testy bądź kwarantanna.

Unijne rządy zgodziły się na wzajemne uznawanie testów, ale nie było zgody co do warunków i długości kwarantanny. Te uzgodnienia to tylko zalecenia, bo decyzja o wprowadzaniu ograniczeń w swobodnym przepływie osób leży w gestii krajów członkowskich Unii Europejskiej.

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obowiązek noszenia maseczek. Czy Polacy przestrzegają reżimu sanitarnego?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 11:25
W związku z epidemią koronawirusa i wzrostem liczby nowych zakażeń, od soboty w całej Polsce obowiązuje tzw. strefa żółta. Skutkuje to między innymi obowiązkiem zakrywania ust i nosa także na świeżym powietrzu. Czy Polacy przestrzegają reżimu sanitarnego? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od czwartku wracają godziny dla seniorów. Wkrótce poznamy kolejne decyzje rządu

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 13:21
Od czwartku 15 października obowiązują w sklepach, aptekach, drogeriach "godziny dla seniorów" między godziną 10.00 a 12.00. Premier zapowiedział, że tego dnia, w czwartek, najpóźniej piątek, rząd poinformuje o kolejnych ewentualnych decyzjach podejmowanych w związku pandemią. Od 17 października wchodzą zaś w życie ograniczenia liczby uczestników imprez okolicznościowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd zdecydował o wprowadzeniu zakazu lotów do Polski z niektórych państw. Zobacz listę krajów

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 14:28
Rząd do 27 października br. przedłużył zakaz lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym. Chodzi o 29 państw, na liście nie ma m.in. krajów Unii Europejskiej, strefy Schengen oraz Ukrainy - poinformował we wtorek CIR. Zakaz zacznie obowiązywać od środy.
rozwiń zwiń