X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wszyscy mieszkańcy Słowacji zostaną przetestowani na koronawirusa. Rząd podjął decyzję

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 23:22
Na nadzwyczajnym posiedzeniu w niedzielę rząd Słowacji podjął decyzję o przeprowadzeniu w kraju powszechnych testów na obecność SARS-CoV-2. Operację "Wspólna Odpowiedzialność" przeprowadzi wojsko. Nie rozstrzygnięto, czy badania będą obowiązkowe.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Testom mają być poddani wszyscy mieszkańcy starsi niż 10 lat. Łącznie w operacji ma uczestniczyć 50 tys. urzędników państwowych i samorządowych, w tym do 8 tys. wojskowych. Armia została zobowiązana do kierowania i wykonywania testów.

Według premiera Igora Matovicza ogólnokrajowe testy są ostatnią możliwością walki z koronawirusem przed wprowadzeniem ogólnego lockdownu w kraju.

covid test free shutt 1200 .jpg
Pandemia COVID-19. Rekordowe przyrosty zakażeń SARS-CoV-2 w Europie i na świecie

Słowacja przetestuje cały naród

Główna część testów ma odbyć się za dwa tygodnie, w czasie Święta Zmarłych oraz w pierwszej połowie listopada. Po koniec najbliższego tygodnia przetestowani mają zostać w ramach programu pilotażowego mieszkańcy trzech, maksymalnie czterech najbardziej dotkniętych infekcją regionów na północy i wschodzie Słowacji.

Podczas nadzwyczajnego posiedzenia rządu nie rozstrzygnięto, czy testy będą obowiązkowe, czy dobrowolne. Premier powiedział, że nie ma w tej sprawie porozumienia wśród członków koalicyjnego gabinetu.

Matovicz ujawnił, że rozważane są warianty, przewidujące ograniczenia w dostępie do części świadczeń medycznych dla osób, które zignorują testy.

Czytaj również:

Część ekspertów krytykuje rozwiązanie

Za przeprowadzeniem testów opowiedzieli się wszyscy członkowie rządu i zaapelowali do partii opozycyjnych o wsparcie projektu. Operacja jest krytykowana przez część ekspertów: epidemiologów, lekarzy, biologów molekularnych. Ich zdaniem państwo nie jest w stanie przeprowadzić tak szybko tak szeroko zakrojonej operacji. W wątpliwość podawana jest także wiarygodność rezultatów samych testów.

Na Słowacji rośnie tempo szerzenia się infekcji. W piątek przybyło 1968 nowych przypadków, a w sobotę, gdy testów robi się zdecydowanie mniej - 1567. Statystyka ofiar śmiertelnych zwiększyła się o 4 osoby. Łącznie na Słowacji zmarło 92 chorych. W szpitalach jest 633 pacjentów z Covid-19.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Najważniejszą regułą jest uniknąć lockdownu". Premier Włoch o walce z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 02:26
- Jesteśmy zmęczeni, nasi obywateli są zmęczeni - przyznał premier Włoch Giuseppe Conte podsumowując nastrój w kraju w związku z nadejściem drugiej fali pandemii koronawirusa. Podkreślił, że potrzebna jest nowa strategia walki z tym kryzysem, bez lockdownu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem we Włoszech. Krytyczna sytuacja w Lombardii

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 20:05
Włochy znowu zanotowały znaczny wzrost nowych zakażeń koronawirusem - prawie 12 tysięcy. Ostatniej doby zmarło 69 osób. W Lombardii sytuacja staje się krytyczna.
rozwiń zwiń