more_horiz
Wiadomości

Blisko tysiąca ofiar COVID-19 dziennie. Nowy rekord zarażeń w USA

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 07:42
Rekord zarażeń koronawirusem w Stanach Zjednoczonych. W ciągu minionej doby wykryto tam 82 tys. przypadków Covid-19. To więcej, niż w szczycie epidemii w lipcu. Rośnie też liczba hospitalizacji i ofiar śmiertelnych.
Testy typu drive-through na koronawirusa w Teksasie
Testy typu drive-through na koronawirusa w TeksasieFoto: michelmond/ Shutterstock

W szczycie pandemii w Stanach Zjednoczonych, który miał miejsce w lipcu, każdego dnia notowano około 70 tys. przypadków koronawirusa. Minionej doby było ich o 12 tys. więcej. Tym razem najgorsza sytuacja panuje w środkowych i północnych stanach - od Indiany i Kentucky po Montanę, Idaho i Utah. W szpitalach w Boise w Idaho zaczyna brakować łóżek. Gubernator Utah Gary Herbert ostrzegł przed nadciągającym kryzysem. Wzrost liczby pozytywnych testów ma także miejsce w w innych częściach USA - między innymi na Florydzie i w Teksasie.

usa covid pap 1200 .jpg
Badania dot. zakażeń SARS-CoV-2. Opublikowano najnowsze ustalenia naukowców z USA

Blisko tysiąca ofiar dziennie

Łączna liczba stwierdzonych przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych przekroczyła 8 i pół miliona. Od początku epidemii z powodu Covid-19 zmarło tam 224 tys. osób. Średnia liczba ofiar śmiertelnych zbliża się do tysiąca dziennie.

Posłuchaj
00:52 usa covid.mp3 USA: rekord zakażeń koronawirusem. Relacja Marka Wałkuskiego z Waszyngtonu (IAR)

 

Trzecia fala pandemii w Stanach Zjednoczonych jest skutkiem chłodniejszej pogody, rozluźnienia restrykcji oraz nienoszenia masek, głownie na prowincji. W wielu rejonach USA władze lokalne wprowadzają obowiązek zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach i środkach komunikacji oraz w sytuacjach, gdy nie da się zachować dystansu społecznego.

kb

Zobacz także

Zobacz także