X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Piekło" we włoskim pogotowiu, Portugalia wyklucza wprowadzenie lockdownu. COVID-19 na świecie

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 15:00
Doradca włoskiego ministerstwa zdrowia Walter Ricciardi alarmuje, że kraj nie przygotował się ponowny wzrost zakażeń, a sytuację w placówkach pogotowia ratunkowego nazwał "piekłem". W Portugalii, choć notowane są rekordowe wzrosty zakażeń, rząd zapewnił, że nie będzie lockdownu. Zachęcamy do śledzenia relacji.
Punkt medyczny dla chorych na COVID-19 w Rzymie przy szpitalu San Filippo Neri
Punkt medyczny dla chorych na COVID-19 w Rzymie przy szpitalu San Filippo Neri Foto: EPA/MASSIMO PERCOSSI

macron 1200 pap.jpg
Kolejny lockdown we Francji. Macron: jesteśmy zaskoczeni ewolucją wirusa

Trwa pandemia koronawirusa wywołującego groźne dla życia zapalenie płuc COVID-19. Zakażenie SARS-CoV-2 stwierdzono dotychczas u ponad 44 mln ludzi na świecie, a ponad 1,16 mln osób zmarło. Wiele krajów wprowadza ponownie obostrzenia, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

źródło: Johns Hopkins University

mr

22:34

Wzywamy wszystkich Europejczyków, by zadbali o siebie oraz o innych - mówił szef Rady Europejskiej Charles Michel po zakończeniu specjalnej wideokonferencji unijnych przywódców na temat pandemii koronawirusa.


- Jesteśmy zjednoczeni, bo wszyscy jesteśmy na tej samej łodzi. To poważny kryzys, druga fala, która ponownie nas testuje - zauważył szef Rady Europejskiej.

22:21

Sytuacja pandemiczna we Włoszech jest pod pewnymi względami "dramatyczna", "koronawirus odzyskał siłę" - oświadczył w czwartek rządowy komisarz ds. kryzysu sanitarnego Domenico Arcuri. Zaapelował do Włochów, by przemieszczali się tylko, gdy jest to konieczne.


Nadzwyczajny komisarz ostrzegł: "Jeśli krzywa infekcji nie obniży się, przy obecnych liczbach nie wytrzyma tego żaden system ochrony zdrowia, nie mówiąc już o włoskim".

22:00

Resort zdrowia Hiszpanii potwierdził w czwartek nienotowaną dotychczas dobową liczbę zakażeń koronawirusem, przekraczającą 23,5 tys.

Ostatnie 24 godziny okazały się też rekordowe w Portugalii, gdzie po raz pierwszy liczba dziennych infekcji przekroczyła 4,2 tys.

21:58

Przewodniczący Światowej Organizacji Zdrowia na Europę dr Hans Kluge poinformował, że region osiągnął kolejny tygodniowy rekord liczby zakażeń.

W ostatnim tygodniu w 54 krajach kontynentu poinformowano o 1,5 miliona potwierdzonych przypadków koronawirusa. Od początku epidemii wykryto ich 10 milionów.

Do europejskiego regionu WHO zalicza Rosję i niektóre kraje Azji Środkowej, takie jak Tadżykistan, Uzbekistan, Kazachstan i Turkmenistan.

21:19

W ciągu ostatniej doby w Rumunii wykryto 6 481 zakażeń SARS-CoV-2, a na COVID-19 zmarło 83 chorych - poinformowały władze medyczne w czwartek. To najwyższy dzienny wzrost infekcji od początku epidemii. Rząd zapowiada zwiększenie możliwości wykonywania testów.

20:32

W Niemczech w Mecklenburgii-Pomorzu Przednim powstało pierwsze centrum testów na koronawirusa dla Polaków dojeżdżających do pracy - poinformowały w czwartek władze tego kraju związkowego w komunikacie.

20:31

W Singapurze testowane jest działające jak alkomat cyfrowe urządzenie mające służyć do szybkiego badania w kierunku obecności koronawirusa. Aparat może być dostępny na początku 2021 r., nie zastąpi jednak testów typu PCR.

Urządzenie, które powstaje w firmie Breathonix założonej przez naukowców z Narodowego Uniwersytetu Singapuru, przetestowano dotąd na 180 osobach. Jego twórcy twierdzą, że potrafi wykryć nosiciela wirusa z 90-procentową pewnością. Po dmuchnięciu w ustnik aparat dokonuje analizy chemicznej oddechu, by na tej podstawie określić, czy badana osoba jest zakażona. Wyniki są generowane w ciągu minuty.

20:02

W Belgii coraz głośniejsze są apele o ogólnokrajową kwarantannę, ponieważ belgijskie szpitale zmagają się z coraz większą liczbą pacjentów z koronawirusem - informują belgijskie media.

Margot Cloet z Zorgnet Icuro, sieci szpitali i domów opieki, zarzuca belgijskiej klasie politycznej ignorowanie faktu, że kraj zmierza do załamania systemu opieki zdrowia.

Ostrzega też, że szpitale wkrótce będą musiały wybrać, kogo leczyć, a kogo nie.

19:35

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby wykryto 23 065 nowych zakażeń koronawirusem i zarejestrowano 280 kolejnych zgonów z powodu COVID-19 - poinformował w czwartek po południu brytyjski rząd.

Liczba stwierdzonych infekcji jest o 1636 niższa niż w środę i o 3623 niższa od rekordowego bilansu, który zanotowano 21 października.

19:34

Premier Francji Jean Castex potwierdził w czwartek wprowadzenie lockdownu na całym terytorium kraju od piątku, zapowiedziane w środę przez prezydenta Emmanuela Macrona. Dla rekreacji będzie można wyjść z domu tylko na godzinę, oddalić wolno się tylko na kilometr.

Na dłużej wychodzić z domu można jedynie w celach zawodowych, zdrowotnych, w celu zrobienia zakupów lub z powodów nakazów sądowych i administracyjnych.

Przy każdym wyjściu należy mieć certyfikat usprawiedliwiający przemieszczanie się, zawierający szczegółowe dane osobowe, określony cel wyjścia i godzinę.

19:27

Żaden obszar Szkocji nie znajdzie się na najwyższym poziomie restrykcji koronawirusowych - ogłosiła w czwartek szefowa szkockiego rządu Nicola Sturgeon. Nowa, pięciostopniowa skala wejdzie w życie w poniedziałek rano.

19:26

217 osób zmarło ostatniej doby we Włoszech na COVID-19, potwierdzonych zostało następnych 26 831 zakażeń koronawirusem - poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia. Padł nowy dobowy rekord liczby wykonanych testów: 201 tysięcy.

Liczba zgonów od początku epidemii wzrosła do 38 122.

19:25

Po Izbie Poselskiej także czeski Senat wyraził zgodę na przyjazd do Czech do 300 wojskowych lekarzy i innych pracowników medycznych z krajów NATO i UE. Będą mogli działać przez 90 dni, nie będą mogli mieć broni i będą musieli współpracować z czeskimi lekarzami.

Do tej pory na czeskie wezwanie o pomoc odpowiedziały siły zbrojne Stanów Zjednoczonych, które wysyłają 28 grupę lekarzy wojskowych i ratowników medycznych. 

Minister obrony Lubomir Metnar powiedział, że trwają też negocjacje z Niemcami o przyjeździe ich lekarzy i medyków. 

Agencja CTK zwróciła uwagę, że zagraniczny personel wojskowy ma pomóc czeskiemu systemowi ochrony zdrowia w sytuacji gwałtownego rozwoju epidemii koronawirusa.

18:31

Prezydent Czech Milosz Zeman przyjął w czwartek rezygnację ministra zdrowia Romana Prymuli i powołał na to stanowisko Jana Blatnego. Na pierwszej konferencji prasowej Blatny uznał, że nie ma potrzeby zaostrzać przyjętych przez rząd restrykcji, jeżeli będą przestrzegane.

Zeman zwrócił uwagę, że minister zdrowia narażony jest na ataki, których nie jest w stanie sobie wyobrazić. - Przechodzi pan z parku do dżungli – powiedział i dodał, że podziwia odwagę Blatnego, drugiego ministra, który obejmuje resort zdrowia podczas trwania pandemii.

- Strach musimy zmienić w respekt – powiedział nowy minister dodając, że strach dotyczy nie tylko bezpośrednio koronawirusa, ale także przyszłości, pracy i perspektyw ekonomicznych.

18:11
Włoskie wojsko buduje tymczasową izbę przyjęć dla pacjentów z COVID-19 przed szpitalem w Rivoli pod Turynem. Fot.: EPA/ALESSANDRO DI MARCO Włoskie wojsko buduje tymczasową izbę przyjęć dla pacjentów z COVID-19 przed szpitalem w Rivoli pod Turynem. Fot.: EPA/ALESSANDRO DI MARCO
18:03

W Szwecji odnotowano w czwartek 3254 nowe przypadki zakażenia koronawirusem; to drugi dzień z rzędu największą dobową liczbą zakażeń od początku pandemii. Trzy regiony, w tym Sztokholm oraz Goeteborg, wprowadzają dodatkowe restrykcje.

Limit zgromadzeń publicznych zostanie zmniejszony do 50 osób. Mieszkańcom zaleca się unikanie wizyt w centrach handlowych, bibliotekach oraz basenach, poza sklepami z żywnością oraz aptekami. Lokalne władze odradzają także udział w spotkaniach kulturalnych czy sportowych, poza dziećmi urodzonymi po 2005 roku. Ponadto zaleca się ograniczenie kontaktów do grona osób związanych z gospodarstwem domowym, oprócz wizyt u lekarza.

17:49

W ostatnim tygodniu w Bułgarii odnotowano wzrost liczby zakażeń koronawirusem o ponad 100 proc., a zgonów o 50 proc. - poinformował w czwartek wiceminister zdrowia Bojko Penkow. W ciągu ostatniej doby wykryto 2760 zakażeń - najwięcej od początku epidemii.

W Bułgarii wirusem SARS-CoV-2 zainfekowało się 45 461 osób, z których 19 159 wyzdrowiało, a 1197 zmarło, z czego 36 w ciągu ostatnich 24 godzin.

17:21

Hiszpański parlament zatwierdził przedłużenie o pół roku stanu wyjątkowego celem walki z koronawirusem. Mniejszościowy lewicowy rząd premiera Pedro Sancheza początkowo ogłosił 15-dniowy stan wyjątkowy, jednak hiszpański parlament przegłosował jego przedłużenie do 9 maja 2021 roku.

17:11

Od paru tygodni liczba odnotowanych nowych zakażeń koronawirusem w Finlandii utrzymuje się na stałym poziomie. - Wygląda na to, że wzrostowy trend został przełamany, ale szybkie zwroty w sytuacji epidemicznej są możliwe - ocenił w czwartek przedstawiciel władz medycznych.

17:02

W Austrii wykryto 4453 nowe infekcje koronawirusem w ostatniej dobie; to rekord od początku epidemii - podało w czwartek MSW. W obliczu złej sytuacji epidemicznej rząd planuje "działania typu lockdown” na wzór niemiecki - informują austriackie media, powołując się na źródła we władzach.

Dotychczas koronawirusem w Austrii zakaziło się 93 949 osób, z czego 63 366 uznaje się już za wyzdrowiałych. W ciągu ostatniej doby w kraju zmarło 29 osób z COVID-19, co podniosło ogólną liczbę ofiar śmiertelnych do 1056.

16:40

Sytuacja będzie "niezwykle trudna" dla systemu szpitalnego we Francji przez dwa do trzech tygodni z powodu drugiej fali epidemii COVID-19 - ostrzegł w czwartek przewodniczący Rady Naukowej doradzającej rządowi, prof. Jean-Francois Delfraissy.

Napięta sytuacja związana jest w szczególności z kilkoma czynnikami, w tym z faktem, że epidemia obejmuje tym razem całe terytorium kraju, a szpitale muszą nadal opiekować się osobami cierpiącymi na schorzenia inne niż COVID-19, a wymagające pilnej hospitalizacji – wyjaśnił prof. Delfraissy.

16:14

Począwszy od 4 listopada, środowe audiencje generalne papieża Franciszka znów będą odbywać się bez udziału wiernych i będą transmitowane z biblioteki w Pałacu Apostolskim - ogłosił w czwartek Watykan. Przyczyną jest wykrycie zakażenia u uczestnika audiencji.

W komunikacie przekazanym dziennikarzom biuro prasowe Watykanu podało, że wracają audiencje transmitowane przez media z papieskiej biblioteki.

15:44

W ciągu doby do czwartku rano w Szwajcarii zarejestrowano 9361 nowych przypadków nosicielstwa koronawirusa - poinformował Federalny Urząd Zdrowia (BAG). Oznacza to dalszy systematyczny wzrost dobowej liczby nowych infekcji, których dzień wcześniej było 8593.

Dobowa liczba zgonów osób zakażonych zwiększyła się w tym czasie z 24 do 31.

15:30

Pomimo wysokiego, szacowanego na 81 proc. poparcia obywateli Portugalii dla wprowadzenia przymusowej izolacji społecznej rząd Antonia Costy zapewnił, że nie ogłosi lockdownu. W kraju notowane są rekordowe dobowe przyrosty infekcji koronawirusem.

15:04

 W placówkach pogotowia ratunkowego we Włoszech jest "piekło", "już teraz pandemia wyrwała się spod kontroli w wielkich miastach" - tak sytuację opisał w czwartek doradca ministerstwa zdrowia, wykładowca uniwersytetu w Mediolanie Walter Ricciardi.

W wystąpieniu na forum kongresu medycznego włoski ekspert powiedział: "Setki karetek są zablokowane, bo szpitale nie są w stanie przyjąć przywożonych pacjentów. To także dlatego, że nie wyciągnięto lekcji wobec groźby powrotu zakażeń".

14:40

Uziemione samoloty linii Thai Airways International. Z powodu pandemii loty zostały zawieszone. Fot.:  EPA/RUNGROJ YONGRIT Uziemione samoloty linii Thai Airways International. Z powodu pandemii loty zostały zawieszone. Fot.: EPA/RUNGROJ YONGRIT
14:17

W ciągu ostatniej doby w Indonezji potwierdzono 3565 nowych infekcji koronawirusem, tj. o prawie 500 mniej niż dzień wcześniej. Spadek liczby zakażeń odnotowano też na Filipinach i w Malezji.

13:52

Władze Wysp Marshalla zgłosiły pierwsze w tym kraju przypadki zakażenia koronawirusem u dwóch osób przybyłych z Hawajów. Niewielkie państwo na Pacyfiku było dotąd jednym z nielicznych krajów świata bez potwierdzonych infekcji - informują w czwartek media.

13:45

Włoska minister oświaty Lucia Azzolina wezwała w czwartek władze regionu Apulia na południu kraju, by natychmiast wycofały decyzję o zamknięciu wszystkich tamtejszych szkół do 24 listopada. Za nieprawdziwe uznała twierdzenia o wysokiej liczbie zakażonych uczniów.

13:36

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez wezwał w czwartek władze wspólnoty autonomicznej Madrytu do objęcia regionu kordonem sanitarnym na co najmniej tydzień, co miałoby pomóc w walce z epidemią COVID-19. Takie ograniczenie wprowadzono już w dziewięciu regionach kraju.

13:23

Niektóre regiony Rosji osiągnęły krytyczną granicę w walce z epidemią koronawirusa, obciążenie rosyjskiego systemu ochrony zdrowia jest maksymalne - przyznał w czwartek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

13:08

Profesjonalne rozgrywki sportowe we Francji będą kontynuowane mimo decyzji o wprowadzeniu od piątku kwarantanny narodowej - poinformowała tamtejsza minister sportu Roxana Maracineanu. Lockdown, który związany jest z pandemią COVID-19, potrwa co najmniej do 1 grudnia.

13:08

Pozyskany w październiku przez Manchester United z FC Porto Alex Telles jest zakażony koronawirusem. Brazylijski piłkarz nie ma objawów i pozostaje w izolacji. "Chcę przekazać, że wszystko ze mną dobrze i z całą siłą wrócę, aby pomóc drużynie" - napisał na Instagramie.

13:06

We Włoszech weszły w życie przepisy tzw. Dekretu Odszkodowań. Przewiduje on pokrycie części strat przedsiębiorców i pracowników sektorów, które zostały najbardziej dotknięte środkami bezpieczeństwa wprowadzonymi w związku z pandemią koronawirusa.

Koronawirus we Włoszech/zdjęcie ilustracyjne Koronawirus we Włoszech/zdjęcie ilustracyjne
12:59

Rząd Niemiec i władze krajów związkowych zgodziły się zaostrzyć ograniczenia w życiu publicznym od przyszłego tygodnia w walce z pandemią koronawirusa. - Jesteśmy w dramatycznej sytuacji - skomentowała kanclerz Angela Merkel w oświadczeniu rządu w czwartek w Bundestagu.

12:21

Anglia jest na "krytycznym etapie" walki z epidemią, a każdego dnia przybywa tu ponad 100 tysięcy zakażeń. To ostrzeżenie naukowców Imperial College London, który regularnie prowadzą badania przesiewowe, badając liczbę zakażeń.

11:26

Prezydent Czech Milosz Zeman nominuje dziś nowego ministra zdrowia. Zostanie nim pediatra i hematolog dziecięcy Jan Blatny, dotychczasowy dyrektor brneńskiego szpitala. Ustępujący minister Roman Prymula zostanie odwołany po zaledwie 39 dniach na stanowisku w związku ze złamaniem obostrzeń sanitarnych. Kompromitujące ministra fotografie opublikował w ubiegłym tygodniu dziennik "Blesk".

11:23

Dane dotyczące epidemii koronawirusa we Włoszech wskazują na gwałtowny wzrost w ostatnich tygodniach, liczba zakażeń jest "niepokojąca" - mówił premier Giuseppe Conte w czwartek w parlamencie. Zapewnił, że rząd zrobi wszystko, co może, by zapewnić krajowi bezpieczeństwo.

10:43

Włoska komisja parlamentarna do spraw bezpieczeństwa państwa podejrzewa, że tzw. fake newsy pojawiające się teraz w internecie na temat sytuacji we Włoszech są tworzone i rozprzestrzeniane przez machinę propagandową Rosji. Komisja zleciła włoskim służbom wywiadowczym śledztwo w tej sprawie.


Posłuchaj
00:49 Włochy spec.mp3 Włoskie służby badają czy Rosja prowadzi kampanię dezinformacji we Włoszech. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

Komisję niepokoi gwałtowny wzrost dezinformacji w mediach społecznościowych w ciągu ostatnich dni, gdy we Włoszech doszło do ostrych protestów przeciw nowym środkom bezpieczeństwa, wprowadzonym w ramach walki z pandemią.

10:32

W ciągu minionej doby w Rosji wykryto 17 717 zakażeń koronawirusem, a zmarło 366 osób - poinformował w czwartek sztab ds. walki z epidemią. Jest to najwyższy odnotowany w Rosji od początku epidemii dobowy przyrost zachorowań i zgonów.

10:32

W Japonii wykryto w czwartek co najmniej 306 nowych zakażeń koronawirusem, a łączny bilans infekcji odnotowanych tam od początku pandemii przekroczył 100 tys. Władze ostrzegają, że może zabraknąć miejsc w szpitalach - podała publiczna japońska stacja NHK.

10:07

56 chorych na COVID-19 zmarło w ciągu ostatniej doby na Węgrzech, stwierdzono też 2194 nowych zakażeń koronawirusem – poinformowano w czwartek na rządowej stronie poświęconej pandemii.

09:30

Na Ukrainie w środę potwierdzono 7342 nowe zakażenia koronawirusem, 113 zainfekowanych zmarło, a 2990 pacjentów wyzdrowiało - poinformował w czwartek ukraiński minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow.

09:30

W ciągu ostatniej doby w Indiach wykryto 49,8 tys. nowych zakażeń koronawirusem, przez co całkowita liczba potwierdzonych infekcji w kraju przekroczyła w czwartek 8 mln. Odnotowano też 517 zgonów zakażonych osób.

08:24

Organizatorzy przyszłorocznych igrzysk w Tokio podjęli decyzje o stworzeniu w wiosce olimpijskiej specjalnego ośrodka zdrowia, którego pracownicy będą odpowiadać za monitorowanie samopoczucia olimpijczyków i paraolimpijczyków, by jak najwcześniej wykryć ewentualne przypadki koronawirusa.

08:13

W Czechach ostatniej doby przybyło 12 977 zakażonych koronawirusem. Jak informuje tamtejsze ministerstwo zdrowia, w Czechach jest obecnie 174 965 osób chorych na COVID-19. U większości z nich przebieg choroby jest umiarkowany, ale liczba hospitalizowanych i ofiar śmiertelnych w ostatnich dniach gwałtownie rośnie.

07:22

Półtora miliona Europejczyków zakaziło się tylko w ciągu ostatniego tygodnia. W Polsce padają rekordy zgonów, a gospodarka dostaje zadyszki - pisze w czwartek "Rzeczpospolita".

07:01

Ministerstwo zdrowia Meksyku poinformowało w środę o 5595 nowych przypadkach zakażeniach koronawirusem i 495 kolejnych zgonach. Łączna liczba zainfekowanych od początku pandemii wzrosła do 906 863 a ofiar śmiertelnych do 90 309.

06:52

W Stanach Zjednoczonych w ciągu minionej doby stwierdzono 75 468 zakażeń koronawirusem - podał w środę wieczorem czasu lokalnego Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Zmarło 1000 kolejnych osób.

Koronawirus w USA/zdjęcie ilustracyjne Koronawirus w USA/zdjęcie ilustracyjne
06:43

O 47 nowych zakażeniach koronawirusem poinformowała w czwartek chińska państwowa komisja zdrowia. To najwięcej od 10 sierpnia. Dzień wcześniej raport mówił o 42 nowych infekcjach.

06:41

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zarejestrowano 16 774 nowe zakażenia koronawirusem - poinformował w czwartek rano berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). To najwyższy dobowy przyrost infekcji od początku pandemii. Zmarło kolejnych 89 osób.

Znak wzywający do zachowania 1,5 metrowego dystansu, Niemcy Znak wzywający do zachowania 1,5 metrowego dystansu, Niemcy
06:28

Wspólna strategia dotycząca uznawania testów na COVID-19, a także strategia szczepionkowa - to główne tematy wideokonferencji z udziałem europejskich przywódców (początek ok. 18.30) Szczyt na odległość jest konsekwencją ustaleń niedawnego szczytu w Brukseli. Przewodniczący Rady Charles Michel informował wtedy, że liderzy 27 krajów uzgodnili, że będą się regularnie kontaktować, wymieniać informacjami i koordynować działania.

Posłuchaj
00:51 Płomecka.mp3 Wideoszczyt UE nt. pandemii koronawirusa. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
06:26

Nottingham i hrabstwo Nottinghamshire będą pierwszym obszarem w Anglii, gdzie w ramach restrykcji koronawirusowych wprowadzone zostaną ograniczenia w sprzedaży alkoholu także w sklepach. Nie będzie go można kupić po godz. 21.

06:26

W ciągu ostatniej doby w Brazylii zarejestrowano 28 629 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 510 kolejnych zgonów - poinformowało we środę wieczorem czasu lokalnego brazylijskie ministerstwo zdrowia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Ograniczenia w sprzedaży alkoholu

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 03:30
Nottingham i hrabstwo Nottinghamshire będą pierwszym obszarem w Anglii, gdzie w ramach restrykcji koronawirusowych wprowadzone zostaną ograniczenia w sprzedaży alkoholu także w sklepach. Nie będzie go można kupić po godz. 21 - poinformowano w środę.
rozwiń zwiń