more_horiz
Wiadomości

PE apeluje o przyjęcie pakietu budżetowego. "Porozumienie nie podlega renegocjacji"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 20:13
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego i grup politycznych zaapelowali o jak najszybsze przyjęcie pakietu budżetowego. Napisali w oświadczeniu, że porozumienie nie podlega renegocjacji.
Siedziba Parlamentu Europejskiego w Strasburgu
Siedziba Parlamentu Europejskiego w StrasburguFoto: shutterstock.com/Botond Horvath
1200_Morawiecki_PAP.png
Premier: UE karząca słabszych to nie jest Unia, do której wchodziliśmy

Przedwczoraj Polska i Węgry poinformowały, że nie mogą poprzeć pakietu, czyli zarówno budżetu, jak i funduszu odbudowy, w związku z dołączonym do nich mechanizmem warunkującym wypłatę funduszy od kwestii praworządnościowych.

Czytaj także:

"Nie będzie żadnych ustępstw z naszej strony" - napisali szefowie frakcji i przewodniczący Europarlamentu David Sassoli. Podkreślili, że pakiet budżetowy jest zamkniętym porozumieniem, które nie może być otwarte. Dodali, że dotyczy to zarówno budżetu, jak i mechanizmu warunkowości. Wyrazili też ubolewanie z powodu opóźnień w przyjęciu pakietu budżetowego.

Oświadczenie opublikowano dzień przed wideoszczytem Unii Europejskiej, na którym przywódcy 27 krajów mają poruszyć ten temat. O dyskusję zabiegały Polska i Węgry, które uzyskały poparcie także premiera Słowenii. Po sprzeciwie Warszawy i Budapesztu w Unii trwają poszukiwania kompromisu.

pb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem