X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Macierewicz: sprawa stenogramów rozmów z Tu-154M to prowokacja

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 02:30
Przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz powiedział w Telewizji Republika, że sprawa zapisów rozmowy prezydenta Lecha Kaczyńskiego z pokładu Tu-154M z Jarosławem Kaczyńskim to prowokacja.
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

W środę rosyjska Prokuratura Generalna zwróciła się do polskiego Ministerstwa Sprawiedliwości o przekazanie jej w ramach pomocy prawnej stenogramów i fonogramów z tej rozmowy.

ZOBACZ TAKŻE
tupolew 1200 en.jpg
"Wprowadzają w błąd opinię publiczną". Podkomisja smoleńska prostuje kłamstwa rosyjskiej prokuratury

Rosja "dołącza do prowokacji"

Rosjanie poinformowali, że chcą wykorzystać materiały w prowadzonym przez siebie śledztwie, dotyczącym katastrofy smoleńskiej. W odpowiedzi na prośbę Rosjan podkomisja smoleńska zaprzeczyła istnieniu stenogramu. Prokuratura Krajowa poinformowała natomiast, że w jej aktach nie ma ani stenogramu, ani nagrania rozmowy między prezydentem Lechem Kaczyńskim a Jarosławem Kaczyńskim, do której miało dojść na niedługo przed katastrofą 10 kwietnia 2010 roku.

Według Antoniego Macierewicza, Rosjanie "dołączyli do prowokacji, rozpoczętej przez »Gazetę Wyborczą«". Na początku listopada gazeta opublikowała wywiad, w którym były sędzia Wojciech Łączewski stwierdził, że zna treść rozmowy. Dodał, że jej zapis jest częścią materiału dowodowego śledztwa, w którym orzekał, dotyczącego organizacji prezydenckiego lotu do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku.

"Sugerowano, że padły słowa, które doprowadziły do katastrofy"

Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powiedział w Telewizji Republika, że prowokacja miałaby uderzać w wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Jak mówił, na podstawie wcześniejszych doniesień o rozmowie, "została wytworzona ideologia mówiąca, że to pan premier Kaczyński jest winien katastrofy Tu-154 - sugerowano, że padły słowa, które do tego doprowadziły".

Antoni Macierewicz odniósł się również do stanowiska rosyjskiej prokuratury, która obarczyła winą za katastrofę polskich pilotów. Były szef MON powiedział, że na co innego wskazuje rosyjski materiał dowodowy, a Rosjanie chcą "skoncentrować swoją opinię publiczną wokół tezy, że dramat smoleński jest winą Polaków".

ms

Czytaj także

Wniosek o areszt dla kontrolerów ze Smoleńska. Prof. Krasnodębski: trzeba rozpocząć działania w UE

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 21:09
- W zasadzie atmosfera w instytucjach unijnych panuje dzisiaj bardzo krytyczna wobec Rosji, więc miejmy nadzieję, że takie poparcie uzyskamy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog, filozof i europoseł PiS.
rozwiń zwiń