X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Historyczny sukces premiera". Szef KPRM o udanych negocjacjach w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 00:23
Szef KPRM Michał Dworczyk ocenił, że wynegocjowane porozumienie na szczycie UE, to historyczny sukces premiera Mateusza Morawieckiego, bo oznacza on realizację założonego celu. - Polska otrzyma 770 mld zł, a mechanizm warunkowości zostanie wyraźnie ograniczony. To ważny dzień dla Polski - podkreślił.
Szef KPRM Michał Dworczyk
Szef KPRM Michał DworczykFoto: PAP/Maciej Kulczyński
1200 premier (1).jpg
Premier: negocjacje przyniosły nam bardzo dobry budżet

Na szczycie UE w Brukseli doszło do porozumienia przywódców unijnych ws. budżetu UE i funduszu odbudowy.

Czytaj także:

"Wynegocjowane porozumienie oznacza realizację założonego celu - Polska otrzyma 770 mld zł, a mechanizm warunkowości zostanie wyraźnie ograniczony precyzyjnymi kryteriami" - napisał Michał Dworczyk na Twitterze.

Szczyt UE PAP (2)-1200.jpg
"Dobry budżet i klarowne zasady". Rzecznik rządu skomentował konkluzje po szczycie UE

W konkluzjach szczytu dot. budżetu UE zawarto m.in. zapisy dotyczące tzw. mechanizmu praworządności. Jeden z nich stanowi, że budżet UE, włączając Next Generation EU (instrument odbudowy), musi być chroniony przeciwko wszelkiego rodzaju nadużyciom finansowym, korupcji, konfliktowi interesów.

Kolejny z zapisów stanowi natomiast, że samo ustalenie, że doszło do naruszenia zasady państwa prawnego, nie wystarczy do uruchomienia mechanizmu blokowania środków finansowych dla państw członkowskich.

pb

Czytaj także

Müller: działanie funduszu odbudowy może zależeć od przyjęcia konkluzji Rady Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 19:13
Polski rząd może wstrzymać działanie funduszu odbudowy, jeśli Komisja Europejska nie wdroży projektu konkluzji Rady Europejskiej popieranych przez Polskę - mówił w Brukseli rzecznik rządu Piotr Müller. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Możliwa jest suwerenność Polski i wspólna Europa". Gowin o porozumieniu ws. budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 19:57
- Możliwe są i suwerenność Polski, i wspólna Europa, i gwarancje naszych niezawisłych praw, i setki miliardów należnych nam funduszy europejskich - tak wicepremier Jarosław Gowin skomentował informację o porozumieniu przywódców unijnych ws. budżetu UE i funduszu odbudowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczerski: w konkluzjach szczytu UE przywrócono prymat prawa traktatowego. Tego oczekiwał prezydent

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 23:27
Konkluzje szczytu UE przywracają prymat prawa traktatowego w funkcjonowaniu UE. To było zasadniczym celem Polski wobec próby arbitralnego działania na podstawie niejasnych norm prawa wtórnego, tego oczekiwał prezydent Andrzej Duda - powiedział PAP szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń